خیانت عامل اصلی طلاق بالای شهری‌ها

اینطور که سردفترهای ازدواج و طلاق در پایتخت می‌گویند دلیل عمده و مستقیم طلاق «فشارهای اقتصادی»، «خیانت»، «فضای مجازی»، و «ضرب و جرح» و «اعتیاد» می‌باشد، و بین پولدارها خیانت عامل اصلی طلاق است و بین فقرا فقر عامل اصلی طلاق است.

خیانت عامل اصلی طلاق بالای شهری‌هاسردفترهای ازدواج و طلاق در مناطق مختلف پایتخت از کاهش سی تا چهل درصدی آمار ثبت ازدواج و افزایش ده تا پانزده درصدی آمار ثبت طلاق در دفاتر خود در سال‌های اخیر خبر می‌دهند.

می‌شود حدس زد که علت مشترک کاهش ازدواج و افزایش طلاق وضعیت اقتصادی است.

پیر شدن دامادها و عروس‌ها
محمد احسانی، سردفتر ازدواج و طلاق در منطقه یک تهران می‌گوید: در مناطق بالای شهر به‌دلیل تغییر فرهنگ و سطح تحصیلات جوانان، سن ازدواج بالا رفته است. تا جایی که میانگین سن ازدواج در پسرها و دخترها بین ۳۰ تا ۳۵ سال است که در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

آموزش
متاسفانه افزایش تحصیلات، کمکی به آگاهی و آمادگی جوانان در مورد ازدواج و زناشویی و خانواده و مدیریت مسایل و مشکلات این بخش از زندگی نکرده است و حتما باید در سطح پیش از دبستان تا پس از دانشگاه، جوانان را با مسایل و مدیریت عشق و ازدواج و زندگی دو و چند نفره آموزش داد و به آن‌ها آموخت که چگونه زوج مناسب خود را برای زندگی طولانی همراه شادی و موفقیت بیابند و حفظ کنند و چگونه با همراهی و همدلی کشتی خانوادگی را با مهارت در دریای طوفانی زندگی سالم نگهدارند!

منبع:
روزنامه ایران

خیانت عامل اصلی طلاق بالای شهری‌ها
2 (40%) 1 vote

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar