ازدواج آدم‌ها را می‌کُشد!

چند وقت پیش، سایت فرادید به نقل از نیوزویک، نتیجه پژوهشی را با عنوان «مجرد ماندن آدم را می‌کُشد» منتشر کرده بود که در آن ادعا می‌شد که مجردها و مطلقه‌ها و بیوه‌ها به نسبت متاهل‌ها مرگ‌ومیر بیشتری دارند!

ازدواج آدم‌ها را می‌کُشد!

بنا بر این خبر، «تیمی از محققان آمریکایی با تحلیل ۳۴ پژوهش و مشارکت بیش از دو میلیون نفر، دریافتند افرادی که هرگز ازدواج نمی‌کنند یک و نیم برابر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی هستند. این در حالی است که زوج‌های متاهل، بهتر می‌توانند استرس را مهار کنند. زیرا شرکایشان منابع و حمایت عاطفی بیشتری برای منع یا حل کردن نگرانی‌های سلامتی فراهم می‌کنند.

زندگی کردن با یک شریک می‌تواند نجات‌بخش باشد: یک زوج می‌تواند زودتر از کسی که تنها زندگی می‌کند، علایم (بیماری) را تشخیص دهد. امری که به مراجعه زودتر به پزشک و تشخیص بیماری منتهی می‌شود.

در خانواده‌هایی که دو درآمد دارند، داشتن پول‌های مخصوص سلامتی می‌تواند به معنای داشتن مراقبت بهداشتی بهتر، از جمله دسترسی به توانبخشی پس از بیماری، باشد.

طبق این پژوهش، افراد متاهل، غالبا به سلامت یکدیگر اهمیت می‌دهند و یکدیگر را برای سالم ماندن مسئول می‌دانند. مجردها، دو برابر بیشتر، معالجه را نادیده می‌گیرند.

پژوهش‌ها نشان داده‌اند که در ازدواج‌های موفق، زوج‌ها وزن‌های سالم‌تر و کلسترول کمتری داشته باشند.»

ازدواج و طلاق در ایران
ایرانی‌ها آمادگی و شناخت و شرایط لازم را برای ازدواج ندارند و بسیاری از ازدواج‌ها یا به طلاق ثبتی منجر می‌شود یا به جدایی غیر ثبتی… و مرگ.

چرا ازدواج می‌تواند کُشنده باشد؟
در خبری که به آن اشاره شد آمده که در ازدواج‌های متلاطم، زوج‌ها به احتمال زیاد، دچار فشار خون بالا می‌شوند.

«مردان و زنان مطلقه، ریسک بالایی برای ابتلا به بیماری قلبی شریانی دارند و افراد بیوه، به طور محتمل‌تر سکته را تجربه می‌کنند.

از دست دادن شریک یا طلاق گرفتن، سطوح استرس را افزایش می‌دهد و جلوی قدرت افراد برای منع یا تشخیص بیماری را می‌گیرد. افزایش استرس، می‌تواند عوامل پرریسک موجود، مانند فشار خون، دیابت و تغییرپذیری ضربان قلب، را تشدید کند.»

ملاحظه فرمودید، حتی طبق این پژوهش، طلاق و بیوه شدن و ماندن در یک ازدواج ناموفق کشنده هستند!

وقتی ازدواج نکنید نه مطلقه می‌شوید، نه بیوه می‌شوید، و نه بگو و مگوها و اختلاف‌ها و دخالت‌های خانواده همسر، اعصاب شما را خرد می‌کنند!

ازدواج نکنید!

دیدگاه کاربران ایرانی در این زمینه:

یک: «به نطر من ازدواج، بیشتر آدم رو می‌کشه. این مقاله برای کشورهای غربی هست که افراد پس از ازدواج احساس آرامش می‌کنند، اما در ایران پس از ازدواج تازه نگرانی‌ها و اضطراب‌های جدید برای ما ایجاد می‌شود، تازه باید دنبال کار دوم بگردیم که مخارج زندگی تامین شود، هر روز باید استرس داشته باشی اگه زنت مهریه‌اش رو بخواد، این ۵۰۰ میلیون و یک میلیارد رو از کجا بیاری، و هر آن می‌تونه با کمک یک وکیل بندازتت زندان، اگه بچه‌ها برگتر شدند با این شرایط بد اقتصادی کجا کار براشون پیدا کنم.
این مقاله مال یک کشور نرمال و استاندارده نه ایران، ازدواج در ایران یک کار پر خطره که حتی ممکنه به افسردگی و فقر و مرگ و جنایت و خودکشی هم بکشه»!
.
دو: «سن سکته آقایان از دست زندگی متاهلی به ۳۵ تا ۴۰ سال رسیده است»!
.
سه: «با این تورم و بیکاری و مشاغل موقت و قیمت سکه دو میلیون هفتصد که معلوم نیست سال بعد پنج میلیون هم نشه، قطعا در ایران تاهل باعث سکته زودرس و مرگ زودتر خواهد شد»!
.
چهار: «والا من خودم قبل از ازدواج سالم و سرحال و با انگیزه بودم، الان دو ساله ازدواج کردم، علاوه بر درد‌های عصبی که گرفتم، هر روز آرزوی مرگ یا برگشت به مجردی می‌کنم. ازدواج نکنید، چه دختر چه پسر، ازدواج نکنید»!
.
پنج: «متاهل شدن ممکنه آدم را نکشه، ولی آدم هر روز آرزوی مرگ می‌کنه»!
.
شش: «حداقل در مورد اطرافیان من به شخصه که برعکس بوده! مثلا من که مجردم خیلی روی تغذیه‌ام مطالعه می‌کنم و به افراد فامیل هم خیلی توصیه می‌کنم که چی بخودند و چی نخورند، آخر یه بار یکی از افراد فامیل گفت من هم پنج شش تا همکار مجرد دارم مثل تو از بیکاری و بی‌مسئولیتی فقط به تغذیه مناسب فکر می‌کنند، متاهل‌ها وقت برای فکر کردن به این چیزا ندارند!
یه دفعه فی‌البداهه از دهنم پرید که چون مجردها دوست دارند زنده بمونند، اما متاهل‌ها دوست دارند زودتر بمیرند! البته اون موقع هدفم جواب دادن به اون آدم بود، ولی بعدا که فکر کردم دیدم ضمیر ناخودآگاهم درست تحلیل کرده. اتفاقا این متاهل‌های ایرانی هستند که به خاطر زندگی جهنمی‌شون حال و حوصله هیچ کاری رو ندارند. دلیل اون هم اینه که زندگی‌ها بر اساس معامله شکل می‌گیره و نه عشق؛ کیه که دوست نداره شریک تجاریش زودتر بمیره تا اموالش رو تصاحب کنه؟؟؟؟ ازدواج بین ایرانیها یعنی همین.»
.
هفت: «والا بخدا من از وقتی متاهل شدم هم بیماری استرس گرفتم، هم موهام سفید شده، هم هزار کوفت دیگه»
.
هشت: «من ۶۰ ساله و مجرد هستم. روزی دو ساعت می‌دوم از همه همسن‌هایم جوانترم، هیچ مریضی هم ندارم، از زندگی هم لذت میبرم، اصلا پشیمان نیستم. این نظریه را قبول ندارم»!
.
نه: «مردن بهتر از زندگی کردن با دختر‌های از خود راضی و مزخرف و غیر قابل اطمینان امروزی است. به قول یک بنده خدایی اگر می‌خواهی مثل آدم زندگی کنی و مثل سگ بمیری زن نگیر و اگر می‌خواهی مثل سگ زندگی کنی و مثل آدم بمیری زن بگیر.
به قول شاعر
چو عیسی تا توانی خفت بی‌جفت
نده نقد تجرد را ز کف مفت»!

 

منبع:
سایت فرادید

ازدواج آدم‌ها را می‌کُشد!
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar