دختر دستفروش با پای برهنه در مسابقه دوید و برنده شد!

مروة حسن، دختر ۱۱ ساله دستمال‌فروش، وقتی دید بچه‌های همسن و سالش می‌دوند، دم‌پایی‌هایش را در آورد و با پای برهنه در مسابقه شرکت کرد.

او می‌گوید: اولش نمی‌دانستم مسابقه است و نمی‌دانستم جایزه دارد فقط دوست داشتم همراه پسرعموهایم بدوم!

دختر دستفروش با پای برهنه در مسابقه دوید و برنده شد!این مسابقه دو ماراتن در روز دوم فوریه (۱۳ بهمن) توسط یک مرکز ویژه کودکان مبتلا به بیماریهای قلبی برگزار شد. مروة که تا کنون در خیابان‌های اسوان مصر به دستفروشی می‌پرداخت در مصاحبه با مجله ماهانه «مصر امروز» گفت: «روز جمعه [دوم فوریه] زود از خواب بیدار شدم تا به سر کارم بروم. شاهد حضور افراد زیادی در خیابان بودم اما دلیلش را نمی‌دانستم. در نهایت دریافتم که مسابقه دو ماراتن برگزار می‌شود.»

مروة با اصرار زیاد موفق می شود در این مسابقه شرکت کند. او با اینکه بدون لباس و کفش ورزشی و با پای برهنه در این رقابت شرکت کرد در نهایت اولین نفری بود که از خط پایان گذشت.

مروة در مورد این مسابقه می‌گوید: «در حالی مقابل خط شروع مسابقه ایستاده بودم که تمامی شرکت کنندگان سینه بندی داشتند که بر روی آن شماره‌شان نوشته شده بود اما من شماره‌ای نداشتم. صندل‌هایم را در آوردم و شروع به دویدن کردم. از آنجا که صبحانه نخورده بودم خسته بودم اما خیلی دوست داشتم برنده شوم.»

دختر دستفروش با پای برهنه در مسابقه دوید و برنده شد!مروة در نهایت برنده این مسابقه دو ماراتن شد و مدال طلا را به گردن آویخت. پیروزی او سر و صدای زیادی در میان ساکنان اسوان به پا کرد. فدراسیون دو در مصر به دنبال توجه گسترده به مروة تصمیم گرفت به او اجازه دهد در این فدراسیون ثبت نام کند. فدراسیون دو در مصر همچنین یک دست لباس و کفش ورزشی به او اهداء کرد.

دختر دستفروش با پای برهنه در مسابقه دوید و برنده شد!به دنبال جلب توجه عمومی به مروة، او اکنون در یک مدرسه نیز نام نویسی کرده است. این در حالی است که او تاکنون به مدرسه نرفته است.

این کودک دستفروش می‌گوید آرزو دارد یک تلفن همراه داشته باشد تا بتواند به تماشای عکس‌های مسابقات دو بر روی اینترنت بپردازد.

دختر دستفروش با پای برهنه در مسابقه دوید و برنده شد!منبع:
یورو نیوز
توییتر

دختر دستفروش با پای برهنه در مسابقه دوید و برنده شد!
5 (100%) 1 vote

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar