مهدی قائدی در انتظار مجازات سنگین؟

مهدی قائدی بازیکن ۱۹ ساله فوتبال حال خوشی ندارد و به احتمال روزهای بدتری در انتظار اوست!

خبر ورزشی، یک سری اطلاعات و شایعات را در مورد سانحه تاسف بار فوتبالیست بوشهری جمع آوری کرده که در ادامه می‌آید:

مهدی قائدی در انتظار مجازات سنگین؟

رمزگشایی تصادف جنجالی قائدی
بامداد روز دوشنبه این هفته ۹ بهمن ۹۶، خودروی ام‌وی ام، به دلیل سرعت بالا در اتوبان امام علی (ع) بوشهر واژگون شد. کسانی که برای کمک دور خودرو جمع شدند، متوجه شدند یکی از آن‌ها مهدی قائدی، بازیکن استقلال تهران است.

پس از حضور پلیس و آمبولانس، علاوه بر بررسی صحنه تصادف، مجروحان سریعاً به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس منتقل شدند تا به وضعیت‌شان رسیدگی شود. حال کسانی که در صندلی عقب حضور داشتند، خراب نبود ولی دو سرنشین جلوی ماشین یعنی مهدی قائدی و احمدرضا شاکر به شدت آسیب دیده بودند.

به گفته پلیس، شاکر از داخل ماشین به بیرون پرتاب شد که سرش با جسمی سخت برخورد داشت و از همان لحظه اول تصادف، به کمای عمیق رفت.

صحنه تصادف نشان می‌داد فردی که روی صندلی شاگرد نشسته، به بیرون پرتاپ شده نه فردی که پشت فرمان بوده است. به همین دلیل از همان لحظه این شایعه به گوش رسید که مهدی قائدی پشت فرمان بوده است.

قدرت‌الله کشکولی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر حضور قائدی پشت فرمان خودرو را تأیید کرد و گفت: «بنا بر اظهارنظر کلانتری، بررسی صحنه تصادف نشان داد راننده آقای قائدی بوده است.»

البته او در ادامه گفت: باید پزشکی قانونی هم در این زمینه بررسی‌هایی انجام دهد تا مشخص شود آیا واقعاً قائدی پشت فرمان بوده یا نه؟

از همان لحظه ورود این بازیکن به بیمارستان، پزشکان فرضیه تصادف را این‌طور ترسیم کردند که فرمان با شکم او برخورد کرده و به همین دلیل بعضی از اجزای شکمش از جمله کبد و طحالش آسیب دیده است. صحبت‌های اولیه هم کاملاً متناقض بود. پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه استقلال گفت: طحال این بازیکن را عمل کرده‌اند. ۲۴ ساعت بعد، اما پزشک معالج گفت: دست به طحال قائدی نزده‌اند.

تناقض‌ها و شایعه‌‌ها

حالا این تناقض‌ها بیشتر و بیشتر شده و به نظر می‌رسد پلیس بوشهر می‌تواند این تصادف را به طور کامل رمزگشایی کند. با وجود آنکه ۴ روز از تصادف گذشته، مسئولان در این زمینه شفاف‌سازی نمی‌کنند.

پس از افشای یک فیلم بود که همه متوجه شدند خانمی نیز در ماشین بوده است. البته کشکولی این موضوع را تأیید کرد و گفت: یکی از سرنشین‌ها خانم بوده است ولی باز هم شایعاتی در این زمینه شنیده می‌شود.

شایعه‌ای می‌گوید ۶ نفر در ماشین بوده‌اند؛ سه نفر دختر و سه نفر پسر. شایعه‌ای دیگر می‌گوید ماشین ۵ سرنشین داشته؛ ۲ پسر در صندلی‌های جلو و سه خانم در صندلی‌های عقب.

روایت دیگری هم هست که می‌گویند سه پسر و دو دختر در ماشین حضور داشتند که البته هیچ کدام تأیید شده نیست، اما بی‌شک مهم‌تر از همه این مسائل، یک سؤال است؛ چه کسی پشت فرمان بوده است؟

چه کسی پشت فرمان بود؟

اگر حرف سرهنگ کشکولی رئیس پلیس راهنمایی رانندگی بوشهر درست باشد، قائدی دچار دردسر بزرگی شده است.

دیروز یکی از بازیکنان استقلال گفت: مطمئن است قائدی گواهینامه ندارد و حتی از بعضی بازیکنان کمک خواسته بود تا بتواند گواهینامه اش را سریعاً بگیرد.

در این بین، اما شایعات زیادی به گوش‌مان رسیده که شنیدن بعضی از آن‌ها می‌تواند شما را شوکه کند. اتفاق عجیبی که رخ داده، اظهارنظر متناقض حاضران در خودرو است. بعضی از آن‌ها در ابتدای تصادف گفتند قائدی پشت فرمان بوده و بعضی دیگر گفتند شاکر! در واقع اگر ثابت شود شاکر پشت فرمان بوده، طبیعتاً دردسری متوجه قائدی نخواهد بود. او می‌تواند از ماجرا تبرئه شود. در هر صورت شاکر هم از دنیا رفته و نمی‌تواند اظهارنظری در این باره کند.

دردسر قائدی؟

اثبات حضور قائدی پشت فرمان، می‌تواند دردسر عظیمی برای این بازیکن داشته باشد. او گواهینامه ندارد و طبق قانون، مقصر اصلی تصادف به حساب می‌آید. قانون می‌گوید حتی اگر فرض بر این باشد که قائدی گواهینامه داشته باشد او از سرعت تخطی کرده که جریمه اش بر اساس ماده ۷۱۴ قانون مجازات اسلامی می‌شود؛ «هرگاه بی‌احتیاطی یا بی‌مبالاتی یا عدم رعایت نظامات دولتی یا عدم مهارت راننده منتهی به قتل غیرعمدی شود مرتکب به ۶ ماه تا ۳ سال حبس و پرداخت دیه در حق اولیای دم محسوب می‌شود.» همچنین در ماده ۷۱۸ این قانون تأکید شده اگر راننده حالت عادی نداشته یا پروانه (گواهینامه) نداشته باشد به بیش از دوسوم حداکثر مجازات مذکور محکوم خواهد شد که این ماده از موارد مشدده جرم است. در این صورت، دادگاه می‌تواند علاوه بر مجازات حبس و دیه، مرتکب را برای مدت یک تا ۵ سال از حق رانندگی محروم کند.

نکته اینجاست که در این سانحه رانندگی چند نفر هم مصدوم شده‌اند که طبق قانون مجازات اسلامی در ماده ۷۱۷ اعلام شده که صدمات بدنی سرنشینان، راننده را به یک تا پنج ماه حبس و پرداخت دیه در صورت مصالحه مصدوم محکوم می‌کند.

منبع: خبر ورزشی

مهدی قائدی در انتظار مجازات سنگین؟
چرا ماجرا را بزرگ می‌کنند؟
طبق گفته سرهنگ قدرت الله کشکولی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر، مهدی قائدی بازیکن استقلال به همراه پنح نفر دیگر سوار بر خودرو ام وی ام بودند که به علت سرعت زیاد، خودرو واژگون شد. از شش سرنشین خودرو، پنج نفر زخمی شدند که سه نفر سرپایی مداوا شدند.

آیا هیچ رد و نشانی از این سه نفر زخمی و نفر چهارم در دست نیست؟

آیا نمی‌شود واقعیت ماجرا را از خود مهدی قائدی پرسید؟

مهدی قائدی در انتظار مجازات سنگین؟

مهدی قائدی خندان در منزل پس از ترخیص از بیمارستان
ستاره کم سن و سال استقلال بعد از نجات از سانحه تصادف و پایان مداوای اولیه، با چهره‌ای خندان روی تخت استراحت در منزل دیده می‌شود.

 * * *

رای نهایی پرونده قائدی
روز ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ دادگاه رای نهایی برای پرونده مهدی قائدی را صادر کرد.
به گزارش خبرآنلاین، مهدی قائدی در پرونده جنجالی تصادف بوشهر مقصر شناخته شد و به یک سال حبس محکوم شد، البته او می‌تواند زندان را بخرد. این بازیکن همچنین باید ۲۰۰ ساعت در مدارس فوتبال کار اجباری کند و دیه مرحوم احمدرضا شاکر را پرداخت کند و باید بابت آسیب دیدگی خانم رهنما نیز دیه پرداخت کند و هزینه های خسارت به ماشین ام وی ام نیز برعهده قائدی است.

رضایت مادر شاکر از اثبات پشت فرمان نشستن قائدی در زمان حادثه
مادر احمدرضا شاکر در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره حکم این پرونده اظهار داشت: دادگاه، مهدی را به یک سال حبس تعزیری، ۳۶۰ میلیون تومان بابت دیه به ما و دختری که در خودرو حضور داشت و از ناحیه دنده آسیب دید، محکوم کرد. همچنین قائدی باید ۲۰۰ ساعت کار خدماتی شامل آموزش رایگان به بچه‌های بی‌بضاعت در آکادمی فوتبال انجام دهد.

وی افزود: قائدی می‌تواند حکم حبس خود را با سه میلیون تومان بخرد، اما برای من نه دیه گرفتن مهم بود نه چیز دیگری، فقط می‌خواستیم حقیقت اثبات شود، اینکه او خودش پشت فرمان بوده و گواهینامه نداشت. او چند شاهد آورده بود و قصه‌ها تعریف کرد که پشت فرمان نبوده، اما امروز مشخص شد که خودش راننده بوده است.

هنوز لال است!
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ روزنامه شهروند خبر داد که در آن ماشین علاوه بر مهدی و احمد سه نفر دیگر هم بودند: امین و علی و دختری به نام لاله!

پرسش شهروند از لاله: «چه کسی پشت فرمان نشسته بود؟
پاسخ لاله: «من نمی‌توانم بگویم چه کسی پشت فرمان نشسته بود‏»!!!

 

پس نوشت:
نگفتیم مهدی قائدی حال خوشی ندارد و روزهای بدتری در انتظار اوست، بفرمایید ایشان که فعلا ۲۱ سال دارد بطور رسمی قاطی مرغ‌ها شده است!

مهدی قائدی در روز دهم ماه دهم سال ۹۸ با انتشار عکس زیر در اینستاگرامش نوشته: «یا علی گفتیم و عشق آغاز شد»، از همین می‌ترسیدیم!

مهدی قائدی در انتظار مجازات سنگین؟

ضمنا اون علامت دایره آبی در آن نقطه حساس، هم خودسانسوری است، هم جادوی دوری از چشم زخم حسودان!

 

مطلب مرتبط
خانم اسرارآمیز، شاکی جدید پرونده مهدی قائدی

guest
2 نظر
تازه ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
BehROZ
BehROZ
3 سال پیش

مادر جنده انقدر بی عرضه هستید که کسی نظر میده رو هم اول خودتون بررسی میکنید و هر چیزی که به ضررتون باشه منتشر نمیکنید

BehROZ
BehROZ
3 سال پیش

ماجرا رو بزرگ نمیکنن احمق جون.فقط میخوان از حرومزاده هایی مثل شما و سایر خبرگزاری های دیگه که جرات گفتن واقعیت رو ندارید کاری کنن که جرمش ماستمالی بشه؟