خواننده محجبه فرانسوی بدلیل نظراتش از مسابقه خوانندگی حذف شد!

خواننده جوان و زیبا و خوش صدای مسلمان فرانسوی به علت جنجال ناشی از پست‌های فیسبوکی‌اش مجبور به اعلام انصراف از ادامه مسابقه آوا [The Voice] شد.

خواننده محجبه فرانسوی بدلیل نظراتش از مسابقه خوانندگی حذف شد!منل ابتسام [Mennel Ibtissem]، دختر ۲۲ ساله چند رگه فرانسوی، ۱۴ بهمن ماه با شرکت در مسابقه پرطرفدار خوانندگی ترانه «هله‌لویا» لئونارد کوهن را به دو زبان انگلیسی و عربی اجرا کرد. صدا و اجرای او به قدری جذاب بود که هر چهار داور مسابقه بدون تردید او را انتخاب کردند. یکی از داوران که خواننده معروفی به نام زازی است تنها پس از شنیدن سه کلمه از ترانه، دگمه محصوص تأئید را فشار داد.


پدر او تبار سوری و ترک دارد و مادرش مراکشی و الجزایری‌الاصل است. منل ابتسام به چهار زبان فرانسوی، انگلیسی، عربی و ترکی تسلط دارد و هم اکنون دانشجوی کارشناسی زبان انگلیسی است.

حجاب
حجاب این خواننده که بی‌شباهت به عمامه نیست و یکی از نماهنگ‌هایش در حمایت از آرمان فلسطین سبب انتقادهای بسیاری شد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار روزنامه‌ لوفیگارو در مورد «عمامه» روی سرش گفت: «من مسلمانم، بنا بر این می‌توان گفت که این، گونه‌ای حجاب مدرن است. در واقع این جزئی از ظاهر من است و هرگز مرا بدون این پوشش نمی‌بینید. البته اشکالی هم ندارد اگر مردم مرا (منل، دختر معمم) بنامند.»

فقط حجاب این خواننده نبود که واکنش‌های انتقادی بسیاری را بسوی خود جلب کرد، با برملا شدن پست‌های فیسبوکی خصوصی‌اش در واکنش به حمله تروریستی شهر «نیس» از انتقادها شدت گرفت. ابتسام نوشته بود که «تروریست واقعی، دولت ما [فرانسه] است».

منل ابتسام با اوج گرفتن این حملات در صفحه توئیتر خود توضیح داد که عصر روز واقعه حملات، اقوامش در همان محل در حال گردش بودند و این مسئله موجب یک واکنش احساسی از او شده است. حالا بعد از دو سال «آدم پخته تر»ی است و متوجه می‌شود که چرا چنین جملاتی می‌تواند برای «مردم تکان دهنده» باشد.

انصراف از مسابقه
پس از فشارهای مردمی مبنی بر اخراج او از مسابقه، ابتسام، تصمیمش را مبنی بر ترک این مسابقه از طریق ویدیویی که صفحه رسمی خود در فیسبوک به اشتراک گذاشته بود اعلام کرد.

او به طرفدارانش قول داد که ترک مسابقه به معنی پایان خوانندگی‌اش نیست. این جوان خواننده در این ویدیو گفت: «هدف من از شرکت در این مسابقه ایجاد همبستگی بین مردم بود و نه جدایی… من به انسانیت، مهربانی انسان‌ها و آینده کشورم اعتقاد دارم».

منبع:
یورونیوز

اینستاگرام منال ابتسام
instagram.com/mennel_official

خواننده محجبه فرانسوی بدلیل نظراتش از مسابقه خوانندگی حذف شد!
5 (100%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar