رابطه سیاست و افزایش وزن

روز پنجشنبه، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کوچک‌ترین نشانه‌ای از عقلانیت در سخنان وزیر خارجه آمریکا وجود ندارد گفت: «وزیر خارجه آمریکا یک سیاستمدار چاق است که زیاد حرف می‌زند که این موضوع نشان از عدم رشد یک سیاستمدار است.»

رابطه سیاست و افزایش وزننتیجه گیری
آقای لاریجانی توضیح ندادند که این «عدم رشد یک سیاستمدار» ناشی از چاق بودن ایشان است یا زیاد حرف زدن!

البته چون سیاستمداران آدم‌های حرافی هستند، پس، به احتمال، منظور آقای لاریجانی، تاثیر چاق بودن بر عدم رشد است!

ما هیچ پژوهشی در این مورد نیافتیم، اما یک پژوهش یافتیم مربوط به سال ۱۳۸۸ که براساس این پژوهش، دانشمندان ادعا کردند که مردم، سیاستمداران چاق را بیشتر دوست دارند و رای دهندگان معتقدند كه مردان چاق داوطلب برای پست‌های سیاسی، قابل اطمینان‌تر، صادق‌تر، وابسته‌تر و دلگرم كننده‌تر از همتایان لاغر خود هستند.

زنان سیاستمدار
البته و متاسفانه، دانشمندان به زنان سیاستمدار توصیه کرده‌اند كه اگر می‌خواهند رای بیاورند باید از دستگاه تردمیل استفاده كنند، چون مردم زنان سیاستمدار لاغر را ترجیح می‌دهند!

بهاره رهنما
اما در مورد سلبریتی‌ها چه؟ یعنی آیا چاق بودن این جماعت حکایت از عدم رشدشان دارد یا نه!؟ کسی در این زمینه اطلاعی دارد؟

چاقی
در هر صورت، و خارج از دنیای سیاست و سینما، چاقی اصلا خوب نیست، و وزن زیاد بدن، عامل بیماری‌های متفاوتی می‌باشد، به خصوص بیماری‌هایی از قبیل: بیماری قلبی-عروقی، دیابت نوع دوم، آپنه مسدودکننده خواب، انواع خاصی از سرطان، آرتروز و آسم.

چاقی، عامل کاهش عمر است و براساس آمار موجود، میزان مرگ و میر ناشی از چاقی، از مجموع مرگ و میر ناشی از چهار سرطان شایع ریه، سینه، روده و پروستات بیشتر است!

ترفیع
یک خبر قدیمی، اما مفید، پیدا کردیم، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده سابق نیروی انتظامی، در سال ۹۱ گفته بود که به ماموران چاق ترفیع نمی‌دهند و اگر ماموری پس از هشت سال نتواند ترفیع بگیرد، امکان اخراجش وجود دارد!

امیدواریم که این موضوع عملی شده باشد و همچنین، سیاستمداران و بازیگران سینما و کارمندان دولت، بیشتر ورزش کنند و کمتر غذاهای پر کالری بخورند!

منبع:
خبرگزاری فارس
آفتاب نیوز
دانشنامه ویکیپدیا

رابطه سیاست و افزایش وزن
5 (100%) 1 vote

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar