شهردار تهران: اخراج معتادها از شهر تهران

شاید نشود به این آسانی‌ها مشکل اعتیاد را ریشه‌کن کرد، اما می‌شود معتادها را از شهر تهران اخراج کرد و این کاری است که شهردار تهران می‌خواهد آن را بیازماید!

شهردار تهران: اخراج معتادها از شهر تهران

سید محمدعلی افشانی، شهردار تهران، صبح امروز ۶ مرداد ماه از برج میلاد گفت: «۵۶ درصد از معتادان تهران از شهرهای دیگری می‌آیند. ما قصد داریم آن‌ها را به شهرهای خود برگردانیم تا در این زمینه چهره شهر بهتر از قبل شود.»

 

اخراج کردن بیشتر
شهردار تهران با این توضیح که مشاهده گدایان «برازنده تهران نیست» و «از مجموع متکدیان سطح شهر تهران ۷۰ درصد خارجی و ۳۰ درصد ایرانی هستند و ده درصد آنها تهرانی هستند» قصد دارد که تا گداها را روانه شهر و دیارشان کند تا مسافران چهره‌ای از شهر را ببینند که برازنده تهران باشد!

 

اخراج کمتر
شهردار ۵۹ ساله تهران در مورد قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گفت: «من به شدت طرفدار این قانون هستم» اما «این قانون شامل حال من نمی‌شود»!

 

شادی
شهردار تهران گفت: «یکی دیگر از اقدامات ما افزایش نشاط و شادی برای مردم است و ما باید بگونه‌ای رفتار کنیم که مردم با هزینه کمتری شاد زندگی کنند.»

 

آلودگی هوا
برنامه شهردار تهران برای کاهش آلودگی هوا توسعه خطوط مترو و نوسازی اتوبوس‌ها و حفظ باغ‌هاست. بعلاوه:‌ «برقی کردن موتورسیکلت‌ها تعیین تکلیف شده است که یک سوم آن را سازمان برنامه و بودجه یک سوم دیگر را شهرداری تهران و یک سوم را مالکین بپردازند» و «ما به دنبال برقی کردن تاکسی‌ها نیز هستیم»!

 

فساد
شهردار تهران گفت: «دوره من دوره مبارزه با فساد است» و «من شهردار فشارناپذیر هستم»!

 

سوپر شهردار: در کوتاه مدت می‌توانیم
به گزارش خبرگزاری فارس: «به گفته شهردار تهران ابر سیستمی مستقر خواهیم کرد تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم اگر کسی تصور می‌کند ظرف ۲ یا ۶ ماه نمی‌توان مشکلات را حل کرد نشان از این است شهرداری تهران را نمی‌شناسد و باید یک سیستم حاکم شود تا بتوانیم شفاف‌سازی کنیم.»

 

شهردار معمولی: در کوتاه مدت نمی‌توانیم
این بخش سیستمی را خبرگزاری تسنیم متفاوت گزارش داد و از قول شهردار نوشت: «آنچه که در این مدیریت شهری مهم است مبارزه با فساد است و انتظار توسعه با فساد همانند بارش باران بدون ابر است و به همین دلیل مهمترین برنامه مبارزه با فساد است و برای این کار باید یک سیستم در شهرداری ایجاد کنیم. اینکه کسی فکر کند طی یک زمان ۵ الی ۶ ماهه تغییری را در شهرداری ایجاد کند درست نیست. ما باید ابتدا یک سیستم ایجاد کنیم و این سیستم نیز باید شفاف باشد و نکته بعدی اینکه آزادی عمل برای نقد وجود داشته باشد. مطمئن باشید این دوره دوره مبارزه با فساد است.»

 

منبع:
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایلنا
خبرگزاری مهر
خبرگزاری تسنیم

شهردار تهران: اخراج معتادها از شهر تهران
به این مطلب امتیاز دهید

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar