آموزش خانه‌داری به پسران در مدرسه‌ای در اسپانیا

مدرسه‌ای در اسپانیا با نام مونتکاستلو [Montecastelo] با هدف برابری جنسیتی مهارت‌های اساسی زندگی از جمله تمیز کردن و آشپزی و خیاطی را به پسران می‌آموزد!

برابری جنسیتی
برابری جنسیتی به معنای حقوق و وظایف یکسان زن و مرد است، و اینکه مسئولیت‌های زندگی باید بطور مساوی بین این دو تقسیم گردد.

بسیاری معتقدند که آشپزی و لباس شستن و تمیز کردن خانه کار خانم‌ها است، حتی اگر خانم‌ها در بیرون از خانه دوشادوش مردان کار کنند.

حتی برخی از مردان و زنانی که به حقوق برابر بین مرد و زن اعتقاد دارند ترجیح می‌دهند که کارهای خانه را خانم‌ها انجام دهند زیرا که معتقدند مردها در انجام این امور ناشی و کودن و بی‌تجربه هستند!

مولانا نیز از این دسته آدم‌هاست و می‌فرماید:

«هر کسی را بهر کاری ساختند
میل آن را در دلش انداختند

دست و پا بی میل جنبان کی شود
خار و خس بی آب و بادی کی رود»!

اما این‌ها تصور غلطی است و هر کسی با آموزش و تمرین می‌تواند بشقاب بشورد یا آش رشته و خورشت فسنجون درست کند!

آموزش خانه‌داری
نیکوست که در تمامی مراحل دبستان و دبیرستان و دانشگاه علاوه بر خانه داری، راز و رمزهای موفقیت در زناشویی و همسر داری، و چگونه یک پدر و مادر خوب باشیم، و تعامل و رفتار با دیگران و همسایه داری و آپارتمان نشینی نیز آموزش داده شود، هم برای پسرها و هم برای دخترها!

تصاویری از آموزش پسرها در مدرسه اسپانیایی

آموزش خانه‌داری به پسران در مدرسه‌ای در اسپانیا

آموزش خانه‌داری به پسران در مدرسه‌ای در اسپانیا

آموزش خانه‌داری به پسران در مدرسه‌ای در اسپانیا
آموزش خانه‌داری برای پسرها در سال ۲۰۱۸ در مدرسه مونتکاستلو آغاز شد، همچنین در این مدرسه به دانش‌آموزان برقکاری و لوله کشی و نجاری و بنایی نیز می‌آموزند تا در کار خانه لنگ نمانند!

نظر شما چیست؟

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments