با افزایش نرخ بنزین گرانی و تورم بیشتر در راه است!

آمریکا و ترامپ هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند، ما به کوری چشم‌ آنها قادریم که با مدیریت بهینه، و از این حرف‌ها، همه چیز را گران کنیم، چشم حسود کور!

با افزایش نرخ بنزین گرانی و تورم بیشتر در راه است!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، از فردا شب پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت راس ساعت ۲۴ سهمیه بندی بنزین آغاز می‌شود. بنزین با نرخ ۱۰۰۰ تومان با سهمیه ۶۰ لیتر در ماه و بنزین آزاد با قیمت ۲۵۰۰ تومان و بنزین سوپر آزاد با قیمت ۳۰۰۰ تومان در هر لیتر عرضه می‌شود.

نگاهی به گذشته: گران نمی‌شود… اما شد!
۲۷ آذر ۹۷: خبرگزاری دانشجو: خبر خوش برای تمام مردم ایران؛ بنزین سال ۹۸ گران نمی‌شود [به نقل از غلامرضا تاجگردون، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس] .
۸ بهمن ۹۷: خبرگزاری ایسنا: بنزین در سال ۹۸ گران نمی‌شود [به نقل از محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه] .
۱۵ بهمن ۹۷: «خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون انرژی مجلس، گفت: مردم بدانند که نه قیمت بنزین افزایش پیدا خواهد کرد و نه شاهد سهمیه بندی بنزین خواهیم بود.» [به نقل از فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس»!
.
۱۴ اسفند ۹۷: سایت تابناک: «بنزین در سال آینده گران نمی‌شود/ مردم نگران قیمت بنزین نباشند»!
.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸: خبرگزاری پانا: تکذیب شایعه افزایش قیمت بنزین – زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، ضمن تکذیب شایعات درباره افزایش قیمت بنزین گفت: «تاکنون چنین چیزی به ما ابلاغ نشده است. مردم برای اطلاع از اخبار مربوط به جزئیات سهمیه بندی سوخت و ثبت نام کارت به منابع قابل اعتماد همچون صدا وسیما و خبرگزاری‌های رسمی مراجعه کنند.»
.
۱۱ اردیبهشت ۹۸: خبرگزاری صدا و سیما: تکذیب شایعه افزایش قیمت بنزین + تکذیبِ سهمیه بندی بنزین از فردا – زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران گفت: فردا پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت، تاریخ اجرای طرح سهمیه بندی بنزین نیست. مردم به شایعات و فضاسازی‌ها به ویژه در فضای مجازی توجه نکنند.»
.
۱۳ اردیبهشت: خبرگزاری فارس خبر داد که: «یکی از مسئولان ذی ربط وزارت نفت که از نزدیکان زنگنه نیز محسوب می‌شود، شخصا با خبرنگار فارس تماس گرفته و بیان می‌کند که ماجرای اجرای سهمیه بندی از ساعت ۲۴ روز پنجشنبه اجرایی می‌شود و در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار فارس صراحتا اظهار می‌کند «انتشار این خبر برای اطلاع رسانی آغاز طرح لازم است.»… با ازدحام جمعیت در پمپ‌بنزین‌ها، هجمه‌های دولتی‌ها به ویژه وزارت نفت به دو رسانه‌ منتشر کننده خبر آغاز شد. بگونه‌ای که همان مسئولی که خبر را به خبرگزاری فارس داده خود در صداوسیما حاضر شده و ضمن تکذیب خبر از مردم می‌خواهد از منابع رسمی خبر را دنبال نمایند»!

گرانی و مشکلات بیشتر در راه است
به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از میثم موسایی، اقتصاددان: «افزایش قیمت بنزین علاوه بر تبعات اقتصادی، مشکلات روانی و فرهنگی بسیاری را به همراه دارد»!
.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، حمید سوری، کارشناس مسائل اقتصادی گفت: «تجربه سنوات گذشته نشان داده، پس از گرانی بنزین، میل به صعود قیمت‌ها در بسیاری از اقلام وکالاها و محصولات دیگر نیز افزایش می‌یابد»!

نگاهی به نظرات مردم در شبکه‌های اجتماعی
حسن: «با اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین، همین الان به پمپ بنزینی در غرب تهران مراجعه کردم. ازدجام عجیب و غریبی وجود داشت و مردم علاوه بر باک خودروها، دبه‌های همراه خودشون رو هم پر از بنزین می‌کردند»!
.
گلی: «من رفتم تو صف بنزین… فعلا خدانگهدار»
.
حمید شریعتی: «اثار تحریم خودش را به سرعت نشان می‌دهد»!
.
ستاره: «بعدا معلوم می‌شه این حکم‌ جلب مهناز افشار هم بخاطر گرون شدن بنزین بوده»!
.
توماس: «ملت صف کشیدن آخرین بنزین ۱۰۰۰ تومنی رو بزنن»
.
محمد: «منتظر سلطان خرما و سلطان بنزین باشید»!
.
مهدی: «همه پمپ بنزین‌های تهران به شدت شلوغه. مردم زامبی وار حمله کردن»!
.
مات: «الان یکی میاد می‌گه: حالا بنزین نخورین می‌میرید؟»!
.
شانتاژگر: «دیگه وقتشه علی کریمی با یک حرکت حساب شده و طرح ریزی استراتژیک دنیای اقتصاد و سیاست رو قبضه کنه و با ارائه ی طرح “یه مدت کسی بنزین نخره تا قیمتش بیاد پایین” ثبات رو به بازار برگردونه»
.
ویلیام: «کسر شأن پراید پنجاه میلیونیه که توش بنزین هزار تومنی ریخته بشه، بنزینو کردیم ۲۵۰۰ تومن که کرامت پراید حفظ بشه»!

***

آخرین خبر در مورد بنزین

آغاز سهمیه بندی بنزین فعلاً به تعویق افتاد
به گزارش خبرگزاری تسنیم، درپی تشدید فشار نمایندگان مجلس به دولت، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام کرده، پنجشنبه (دوازدهم اردیبهشت ماه) زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین نیست و زمان اجرا متعاقباً اعلام می‌شود!

منتفی شد
به گزارش خبرگزاری مهر، بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن منتفی است اما کارت سوخت برای ساماندهی احیا می‌شود.

***

بازداشت
۱۵ اردیبهشت ۹۸: به گزارش خبرگزاری تسنیم، زیبا اسماعیلی و چند نفر دیگر در ارتباط با شایعه سهمیه‌بندی بنزین بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس زیبا اسماعیلی از طرف دادستانی طی روز شنبه بازداشت شد و ظهر یکشنبه ۱۵ اردیبهشت با قید وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دولت از دو خبرگزاری فارس و تسنیم به خاطر انتشار خبر آغاز سهمیه بندی بنزین شکایت کرده بود که با ارائه مستندات این دو خبرگزاری معلوم شد که خبر توسط خود وزارت نفت اعلام شده است.

آخرین خبر: ۲۴ آبان ۹۸
بنزین گران و سهمیه‌ای شد!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments