گداهای ثروتمند، موش‌ها، شهرداری تهران

روزنامه ایران خبر داده که گدایان تهرانی در بدترین حالت روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان درآمد دارند، خبر جالب‌تر این است که شهرداری تهران در حال حاضر برای هر گدا، ماهانه حدود ۲ میلیون تومان هزینه می‌کند!

گداهای ثروتمند، موش‌ها، شهرداری تهران

موش‌ها
چندی پیش خبرگزاری خانه ملت خبر داد که حدود ۵۰ تا ۷۰ میلیونی موش‌ در لایه‌های زیرین پایتخت ایران زندگی می‌کنند، موش‌هایی که می‌توانند ۲۰ تا ۳۰ نوع بیماری خطرناک را سرایت دهند.

مسئله مهم شهرداری تهران
جمع‌آوری گداها و موش‌ها یکی از هزاران کاری است که شهرداری باید انجام دهد، اما بسوزد پدر بی‌پولی، همین چند روز پیش روزنامه همشهری از قول شهردار تهران خبرداد که «در شرایط کنونی مسئله مهم برای شهرداری تهران تأمین منابع مالی است»!

گدا و موش و شهرداری و مشکل‌ها
تصور کنید با تمام زحمات و فداکاری‌های شبانه روزی ماموران و مدیران شهرداری و با وجود صرف هزینه‌های گزاف، هنوز نتوانسته‌اند که از پس ریشه کن کردن موش‌ها و معتادها و کارتون‌خواب‌ها و گداها برآیند، چرا؟ چون منابع مالی‌شان محدود است و مشکل‌ها بسیار… چاره چیست؟

چاره چیست؟
چاره همه مشکلات را نمی‌دانیم، اما اگر دولت محترم حرفه گدایی را حلال و آزاد و قانونی کند بشرطی که این بنده خداها ماهیانه عوارض و مالیات کسب و کارشان را بدهند، هم شهرداری از آن هزینه ماهانه حدود ۲ میلیون تومان برای هر گدا خلاص می‌شود هم میلیاردها تومان درآمد جدید کسب می‌کنند تا شاید بتوانند موش‌های تهرانی را سر به نیست کنند!

گداهای ثروتمند، موش‌ها، شهرداری تهران
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar