موج دعوا و خشم و قتل در شهر

ترافیک مردم را کلافه می‌کند و افسرده و خشمگین. اتلاف وقت و ماندن اجباری در هوایی که آلوده است، نور علی نور ترافیک لجام گسیخته شهرهای بزرگ است. گره کوری که ظاهرا کسی توان باز کردنشان را ندارد.

خشم و افسردگی و کلافگی رانندگان سبب دعوا و جنگ و جدال‌های روزانه‌ای می‌شود که گاه پایان تاسف‌باری را برای دو خانواده درگیر ببار می‌آورد، بگذریم که طرفین مثل نقل و نبات، فحش و دشنام‌های کثیف نثار هم‌دیگر و خانواده و پدر و پدر جد همدیگر می‌کنند و بر آلودگی محیط می‌افزایند!

با افزایش جمعیت و افزایش افراد خودرودار، یکی از تدابیری که اعمال شده و می‌شود یک‌طرفه کردن برخی خیابان‌هاست، که اگر چه دوای درد نیست و اتلاف وقت و هزینه برای رانندگان و آلودگی بیشتری برای شهر به ارمغان می‌آورد، اما ترافیک را در فضای بزرگتری پخش می‌کند تا از شدت آن کاسته شود.

در اطراف ما، خیابان یکطرفه‌شده‌ای وجود دارد که بعداز ظهرها و شب و روزهای تعطیل، که پلیس کمتر حضور دارد، رانندگان تنبل در جهت خلاف حرکت می‌کنند و هر گونه اعتراض بر حق با خشم و فحاشی این رانندگان پاسخ داده می‌شود . متاسفانه این رفتار منحصر به خیابان یکطرفه‌ شده‌ محله ما نیست و در روزهای پایانی سال به قتل راننده خلافکاری انجامید.

در بلوار فردوس شرق – تقاطع وفا آذر، سفید موی ۶۲ ساله‌ای با خودرو پرشیا سفید رنگ در جهت خلاف خیابان اصلی در حرکت بود که همین موضوع ترافیک شدیدی را در خیابان ایجاد کرده، اما راننده خلافکار بی‌توجه به اعتراض رانندگان، حاضر به عقب گرد نبود و این موضوع باعث درگیری لفظی با فرد دیگری شد.

موج دعوا و خشم و قتل در شهر

فرد درگیر می‌گوید: با اعتراض من، راننده خلافکار «از خودرو پیاده شد و در حضور همسر و فرزندانم به من فحاشی کرد. من نیز در حالیکه عصبانی شده بودم، با دو دست ضربه‌ای به سینه او زدم و او را هل دادم که ناگهان وی به زمین افتاد و از پشت سر به آسفالت برخورد و دچار خونریزی شد و از حال رفت»، و چند روز بعد در بیمارستان درگذشت.

این فرد برای مدتی متواری شد، اما در نوروز امسال به چنگ پلیس افتاد، و در حال حاضر به اتهام نزاع و درگیری منجر به قتل زندانی است و منتظر دادگاه، و آینده تباهی که در انتظار او و خانواده‌اش است.

چاره کار چیست؟

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments