دلیل قطع برق چه بود؟

در فصل گرما مردم به برق و آب بیشتری نیاز دارند و در فصل سرما به گاز و برق بیشتر، اما متاسفانه در اوج و افزایش گرما و سرما با قطعی و یا مصیبتای مدیران مواجه‌ایم، و دم دست‌ترین بهانه مدیران مربوطه، مصرف نادرست مردم اعلام می‌شود!دلیل قطع برق چه بود؟

علت قطع برق دیروز چه بود؟

مردم؟
خبرگزاری ایلنا، به نقل از یک مقام مسئول در وزارت نیرو خبر داد که: «به علت بد مصرفی مردم، بخشی از مدیریت مصرف از طریق شبکه سراسری انجام می‌شود» و با وجودیکه «هیچ گونه مشکل فنی وجود ندارد و شبکه برق پایدار است»، به علت مصرف مردم و به «لحاظ کنترل مدیریت بار از طریق دیسپاچینگ برق برخی مناطق را به نوبت قطع می‌کنند»!

تاسیسات؟
خبرگزاری فارس، به نقل از یک منبع آگاه در شرکت برق خبر داد: «روز گذشته به دلیل اوج گرما متأسفانه ارتباط‌های زمینی و هوایی و پست‌های ۶۳ کیلو ولت دچار حادثه شده و موجب خاموشی گسترده و چندساعته در نقاط مختلف تهران شد»!

چاره چیست؟
باید از همان موقعی که تصمیم گرفته شد تا جمعیت ایران بسیار شود و جلوی برنامه «بچه کمتر، زندگی بهتر» گرفته شد، در مورد نیازها و مصرف مردم برنامه‌ریزی می‌شد، اما همین حالا هم بجای زانوی غم به بغل گرفتن باید دست بکار شد.

در کنار نو سازی تاسیسات و افزایش امکانات و استفاده از آخرین فناوری‌ها، باید خانه‌های مردم نیز از نو ساخته شده و بجای آپارتمان‌های مقوایی و بساز و اندازهای موجود، آپارتمان‌های استاندارد و ضد زلزله با عایق‌سازی مناسب در برابر گرما و سرما و صدا و اتلاف هر چه کمتر انرژی‌ها ساخته شود.

علاوه بر نوسازی و بهسازی و استاندارد سازی ساختمان‌های سکونی و اداری، باید شهرها نیز نوسازی و مدرن سازی شود و ترتیبی داد تا مردم بتوانند بدون استفاده از خودرو و در کمترین زمان به محل کار یا نیازهای روزانه خود دسترسی داشته باشند.

گاز و گازوییل و بنزین نیز از دایره مصرف ایرانیان خارج شود و نیازهای مردم در پخت و پز و گرم‌کردن و سرد کردن مکان زندگی و سوخت مصرفی خودروها از طریق برق انجام شود و از این طریق هوای شهرها را نیز پاک کرد و از آلودگی صوتی نیز کاست.

دلیل قطع برق چه بود؟

دشمن و تحریم و کمبودها
مشکل دشمن و تحریم و کمبودها با استفاده از مدیران فهمیده و با سواد و دانا و توانا و با وجدان کاری قابل حل است!

ما از هر لحاظ کشور ثروتمندی داریم و باید که از زندگی بسیار بهتر و رفاه بسیار بالاتری برخوردار باشیم!

پرسش از ما
آیا می‌شود ایرانی نو و مدرن ساخت؟
با این دولت و این مدیریت شهری؟ نچ!

پرسش از شما
چرا تمامی خانه‌ها و آپارتمان‌ها و ساختمان‌ها مجهز به پنل‌های خورشیدی جهت تولید برق رایگان و پاک نیستند؟

[به گفته متخصصان، کشور ایران آنقدر روزهای آفتابی و مساحت قابل نصب نیروگاه‌های خورشیدی دارد که هم می‌شود برق مورد نیاز داخل را تامین کرد، هم مازاد آن را به خارج از کشود صادر کرد!]

و…
تو فکر یه سقفم…

 

 

مطلب مرتبط:
فرمودند: «از کولر آبی بجای کولر گازی استفاده کنید»!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments