آخرین خبر از وضعیت شیخ زکزاکی در 1 دی 1394

آخرین خبر از شیخ زکزاکی در 1 دی 1394

آخرین خبر از شیخ زکزاکی در 1 دی 1394
آخرین خبر از شیخ زکزاکی در 1 دی 1394

شیخ زکزاکی

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز بالاخره بعد از گذشتن ده روز از حادثه کشتار مردم مسلمان شیعه در زاریا نیجریه پلیس نیجریه اطلاعاتی در مورد شیخ زکزاکی کنتشر کرد.پلیس نیجریه اعلا کرد شیخ زکزاکی در حال حاضر در بازداشت پلیس است.

بازرس کل پلیس نیجریه اعلام کرد: رهبر جنبش اسلامی نیجریه در حال حاضر در بازداشت پلیس است.

«سولومون اراسه» افزود: شیخ زکزکی در یک مرکز پزشکی تحت مداوا قرار دارد.

بازرس پلیس نیجریه این سخنان را در دیدار با اعضای یک کمیته ویژه از شورای عالی امور اسلامی نیجریه (NSCIA) اعلام کرد.

اعضای کمیته تلاش کردند تا محل نگهداری شیخ زکزکی را شناسایی کنند و با او ملاقات نمایند؛ اما سولومون اراسه به آنها اطلاع داد که تا زمان معالجه وی، هیچکس نمی تواند به او دسترسی داشته باشد!

بازرس پلیس نیجریه  در این دیدار که در “ابوجا” پایتخت نیجریه برگزار شد، مکرراً تأکید کرد که هیچ خطری، جان آقای زکزکی را تهدید نمی کند و روند معالجات وی بخوبی در حال انجام است.

وی در عین حال گفت: پس از بهبودی شیخ نیز تا زمان ابلاغ دستور از مقامات بالا، امکان دیدار اعضای این کمیته با وی وجود ندارد!

اعضای کمیته ویژه شورای عالی امور اسلامی نیجریه در این دیدار از پلیس این کشور خواستند که پیکر جان باختگان زاریا، برای تدفین به خانواده های آنان تحویل داده شود.

آنها همچنین این مطالبه را داشتند که تعداد دقیق شهداء و مجروحان این حادثه معلوم شود و به آسیب دیدگانی که در بازداشت هستند رسیدگی گردد.

شایان ذکر است که کمیته مذکور هفته گذشته با حضور هفت نفر، برای رسیدگی به واقعه خونین نیجریه تشکیل شده است و رسانه های نیجریه ادعا کرده اند که این کمیته سخنان دو طرف ماجرا را خواهد شنید و به شورای اسلامی نیجریه گزارش خواهد داد.

منبع: ابنا

گردآوری:سایت خبری تفریحی به روز نیوز

مطالب مرتبط

دانلود فیلم کشتار بی رحمانه شیعیان نیجریه

جزییات دقیق از کشتار شیعیان نیجریه+عکس

آخرین خبر از وضعیت شیخ زکزاکی در 1 دی 1394
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar