خیال یا واقعیت: دیگر نیازی به زنان نیست

ساخت جنین از سلول‌های پوست بجای تخمک‌ها

خیال یا واقعیت: دیگر نیازی به زنان نیست
خیال یا واقعیت: دیگر نیازی به زنان نیست

تا چندی پیش عالمان و عامیان بر این باور بودند که بدون تخمک زنان نمی‌توان اسپرم را بارور کرد، اما در ماه س‍پتامبر گروهی از دانشمندان دانشگاه باث در کشور انگلستان توانستند با آزمایش روی موش‌ها، این اعتقاد عمومی را رد کنند.

ساخت جنین موش توسط دانشگاه باث
ساخت جنین موش توسط دانشگاه باث

آن‌ها توانستند با استفاده از نمونه پوستی و بدون استفاده از تخمک زنانه و با شیوه‌ای متفاوت به باروری دست یابند [اگر چه برای رشد و پرور‍ش و زایمان نیاز به رحم داشتند].

بر اساس این پژوهش، از این به بعد آمیزش اسپرم با هر سلول معمولی نظیر سلول پوست یا بافت، امکان پذیر خواهد بود و می‌توان تولید مثل را بدون نقش زنان انجام داد.

البته هنوز تا عملی و عمومی شدن این کار زمان زیادی مانده است، اما پرسش اینجاست که آیا جامعه بشری فقط برای زاد و ولد و نیازهای جنسی به زنان نیاز دارد؟ آیا مردان می‌توانند به تنهایی از اداره زمین برآیند؟

آینده بدون زنان

یک لحظه چشمتان را ببندید و آینده‌ای را مجسم کنید که هر مردی می‌تواند با انداختن یک سکه داخل دستگاهی که در محله‌اش نصب شده، با انتخاب رنگ و شکل و جثه دلخواهش، پدر نوزادی شود که از دستگاه بیرون می‌آید!

آن زمان، ربات‌ها خانگی به بهترین و مناسب‌ترین نحو از نوزادان و کودکان مراقبت می‌کنند و نقش مادری و معلم و مربی و مدرس را برایشان انجام می‌دهند.

ربات‌ها حتی می‌توانند به بهترین شیوه دوست و همسر و همراه و همدل مردان شوند و هر گونه نیازهای آقایان را با مهربانی و لطف و صفا و وفا و عشق و احترام و مهارت و کاملا حرفه‌ای و تخصصی ارضا کنند.

اما به جامعه بدون زنان اکتفا نکنیم و کمی جلوتر برویم. در آینده حتی نیازی به مردان نیست. وقتی ربات‌های همه کاره با توانمندی فوق بشری وجود دارند، چه نیازی به آدم‌ها هست؟

وقتی آدم‌ها در راس و تحت امور نباشند، نه حرص و آزی وجود دارد، نه دزدی و قتل و جنایتی، نه فقر و بی‌عدالتی، نه بیماری و گرسنگی…!

زمین پاک خواهد بود و سبز و بدون آلودگی!

شما چه فکر می‌کنید؟

سایت بروز نیوز
thesangaiexpress.com

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments