پلیس فیلترشکن هم آمد!

در حالی که بیش از ۴۰ میلیون ایرانی را معتاد تلگرام کردند و چیزی حدود ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار شغل در تلگرام بوجود آمده، با مسدودکردن تلگرام، معتادهای تلگرام، برای دور زدن و بالارفتن از دیوارهای مجازی انسداد به کوچه‌ پس کوچه‌های فیلترشکن راه یافتند، که بسیاری‌شان تا پیش از اقدامات اخیر دولتی قضایی خبر از وجود این کج‌راهه‌ها نداشتند!

پلیس فیلترشکن هم آمد!وقتی هویج زرد و نارنجی تبلیغات دولتی و رسانه‌ ملی در ترک اعتیاد کاربران تلگرام کم و بیش ناکام ماند، حالا چماق و تهدید را بالا بردند.

عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون قضائی دادستان کل کشور اعلام کرده «فعالیت صنفی در بستر تلگرام ممنوع و باید فعالیت‌ها به شبکه‌های اجتماعی داخلی منتقل شود»، و مقرر شده که اگر واحدهای صنفی به فعالیت صنفی یا تبلیغاتی در تلگرام ادامه دهند، وزارت صنعت و مراجع صنفی اقدامات قانونی لازم را اعمال می‌کنند.

بعد از اطلاعیه وزارت صنعت درباره ممنوعیت فعالیت کسب‌ و کارهای تلگرامی، حالا اتحادیه فناوران رایانه به خبرگزاری تسنیم خبر داده است که استفاده از فیلترشکن در کافی‌نت‌ها حبس و جریمه نقدی به دنبال دارد. این موضوع در حالی رخ می‌دهد که بارها شعار ایجاد شغل‌های ارزان و کم سرمایه در فضای مجازی از سوی مدیران سر داده شد؛ حالا نه ‌تنها اقدام جدی برای ایجاد شغل در این فضا انجام نشده است که فعالان اقتصادی فضای مجازی هر بار با تصمیمی یک شبه کسب‌ و کارشان تهدید می‌شود.

پلیس فیلترشکن
مهدی میرمهدی، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با اشاره به استفاده از فیلترشکن‌ها اعلام کرد: «رئیس‌پلیس جدید اماکن نیروی انتظامی آیین‌نامه ممنوعیت استفاده از وی‌پی‌ان و فیلترشکن در کافی‌نت‌ها را به اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرده است و ما نیز به‌تبعیت از آن برای این واحدهای صنفی ابلاغ کرده‌ایم.»

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با تأکید بر برخورد با کافی‌نت‌هایی که فیلترشکن ارایه می‌دهند، افزود: «اجازه فعالیت در این دو ماه را به کافی‌نت‌های متخلف نخواهیم داد و در سایر ماه‌های ‌سال نیز از ۱۵ روز تا یک ماه واحدهای آنها پلمپ می‌شود.»

مطلب مرتبط:
جوری فیلتر کنید که با فیلتر شکن هم باز نشود

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments