از آگهی ترحیم عجیب تا قدرت شبکه‌های اجتماعی

در روز ۲۳ اسفند سال گذشته، سایت دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد:

«خانم ۴۰ ساله جهت عمل جراحی ترمیم سینه روز پنجشنبه ۱۹/۱۲/۹۵ در بیمارستان شهریار بستری و یک روز بعد از عمل جراحی بدحال شده و فوت می نماید
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ضمن اظهار همدردی با خانواده متوفی، پرونده وی را جهت بررسی علت فوت به سازمان نظام پزشکی و پزشکی قانونی ارجاع داده است.»

از آگهی ترحیم عجیب تا قدرت شبکه‌های اجتماعی

از سوی دیگر، برادر خشمگین مرحوم، با ادعای قصور پزشک و سهل‌انگاری تیم پزشکی در درمان خواهرش، در آگهی ترحیم دوستان و آشنایش را به مجلس تذکر فراخواند!

قدرت خبر رسانی غیر رسمی کار را به آنجا کشاند که روز گذشته سایت روسی اسپوتنیک در واکنش به این رویداد نوشت:

«فردی در شهر تبریز که از عملکرد کادر بیمارستان عصبانی بود و علت مرگ خواهر خود را قصور کادر بیمارستان شهر تبریز می‌دانست در حرکتی عجیب و غیر معمول نام عوامل را در آگهی ترحیم خواهر خود نوشت.

وی در آگهی ترحیم اعلام کرده‌است که متوفی در اثر قصور پزشکی خانم دکتر و سهل‌انگاری و بی‌کفایتی کادر پزشکی یک بیمارستان فوق تخصصی در شهر تبریز به دیدار باقی شتافته است.

همچنین در بالای آگهی ترحیم به عربی متنی نوشته شده است که «به چه گناهی کشته شده ای؟» ترجمه می‌شود.

این آگهی در شبکه‌های اجتماعی نیز دست به دست گشته است. یکی از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام به انتشار این آگهی ترحیم پرداخته است.

از آگهی ترحیم عجیب تا قدرت شبکه‌های اجتماعی

کاربران بسیاری در واکنش به این مطلب واکنش نشان دادند. بسیاری از کاربران معتقدند که در صورتی که واقعا قصور در کادر پزشکی بوده است کار این فرد درست بوده است. در مقابل بعضی از کاربران معتقدند که یکطرفه قضاوت کردن درست نیست. شاید خانواده متوفی اینگونه برداشت کرده‌اند که قصور در کادر پزشکی رخ داده است و در واقع آنها تمام توان خود را برای سلامت بیمار بکار بسته‌اند.

بسیاری از کاربران برخی پزشکان را محکوم کرده و می‌گویند که شاهد اتفاقات مشابهی در بیمارستان‌های محل زندگی خود بوده اند. کاربری نیز نوشته است که این موضوع تنها در تبریز و ایران نبوده و با نگاهی به آمارهای منتشر شده می‌توان مشاهده کرد که در سراسر جهان بیمارانی بوده‌اند که به خاطر اشتباهات پزشکی جان خود را از دست دادند.»

از آگهی ترحیم عجیب تا قدرت شبکه‌های اجتماعی
5 (100%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar