در سال گذشته بیش از ۴ هزار زن ایرانی شوهرانشان را کتک زدند!

به گفته رئیس سازمان پزشکی قانونی در سال گذشته ۴ هزار و ۶۷۰ شوهر قربانی جدی خشونت و آزارهای روحی و روانی از سوی زنانشان شدند و این آمار در حدود ۲ هزار نفر بیش از سال قبل‌ترش می‌باشد و نشان از رشد زنان شوهر آزار دارد!

در سال گذشته بیش از ۴ هزار زن ایرانی شوهرانشان را کتک زدند!

نه به حشونت زنان!
این خبر را کجای دلمان بگذاریم؟ آیا مدد رسی هست؟ آیا کمپینی برای نجات مردان آسیب دیده و کتک خورده ایجاد می‌شود؟

آمار واقعی  شوهر آزاری
بر اساس تجربه و بر اساس واقعیات جامعه مرد سالار ایران می‌شود گفت که آمار واقعی زنان شوهر آزار ده‌ها و شاید صدها برابر آمار اعلام شده از سازمان پزشکی قانونی می‌باشد و بسیاری از مردان آزار دیده ما، بدلیل خجالت و حجب و حیایشان و یا به دلیل میزان تحمل‌شان حاضر نشدند که به پلیس و پزشکی قانونی مراجعه کنند.

شوهر آزاری

افزایش روند مرد آزاری
به گزارش روزنامه ایران، کارشناسان، ضمن هشدار نسبت به افزایش روند مرد آزاری در سال‌های اخیر از پرخاشگری و خشونت زنان نسبت به مردان خبر می‌دهند و معتقدند، تعداد مردانی که قربانی خشونت از سوی همسران خود می‌شوند بیشتر از آمارهای اعلام شده است. چرا که، تعداد زیادی از مردان از ترس قضاوت و مورد مضحکه قرارگرفتن اطرافیان حاضر نیستند، شکایات خود را به پزشکی قانونی اعلام کنند.

دکتر «کوروش محمدی»، «رئیس انجمن آسیب شناسی اجتماعی ایران» معتقد است که علت‌ بروز خشونت زنان، محرومیت‌ها و نداشتن حقوق برابر با مردان و نیز فشارهایی است که به آنان وارد می‌شود، اما اگر علت چنین باشد، باید سال‌ها و قرن‌های پیش شاهد خشونت زنان می‌بودیم و در زمان حال و با رفع محدویت‌ها و حضور و قدرت بیشتر زنان در جامعه باید شاهد کاهش این نوع رفتار می‌بودیم.

شوهر آزاری
مسائل اقتصادی

دکتر «حسین ابراهیمی مقدم» معتقد است که مسائل اقتصادی، فشار روانی و استرس‌ها از دلایلی هستند که باعث ناکامی زنان می‌شوند و آنها را به سمت خشونت متمایل می‌کنند.

وی با اشاره به افزایش حضور زنان در جامعه و اشتغال، ادامه می‌دهد: در گذشته زنان معدودی در خارج از خانه کار می‌کردند. به همین علت، حضور زنان در جامعه و اشتغال یکی از دلایل افزایش استرس و فشارهای اجتماعی به آنها و در نتیجه برخوردهایی مانند خشونت و پرخاشگری است.

شوهر آزاری

شاید استرس و ناکامی در تغییر رفتار موثر باشد، اما مهم‌ترین دلیل رفتار خشن زنان پولی است که بدست می‌آورند، پولی که به آنان قدرت می‌دهد، قدرتی که آنان را مستبد و خشن می‌کند!

قدرت
قدرت و به ویژه قدرت نامحدود سبب استبداد و خشونت و زورگویی و فساد می‌شود، بهترین کار جلوگیری و محدود کردن قدرت است!

 

مطلب مرتبط:
فقط شوهرآزاری را کم داشتیم!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments