گدایی اینترنتی در سایت‌های اجتماعی

یک زمانی می‌گفتند گداهای چلاق و معیوب و علیل و پیر و معتاد و چرک و کثیف چهره شهرها را زشت می‌کنند، خوشبختانه حالا با آلودگی همیشگی هوا و ریزگردهای گاه و بی‌گاه و پشه‌های سفید و موش‌های خاکستری و آپارتمان‌های بد هیبت و ترافیک سرسام آور و حفره‌های بلعنده و چاله و چوله‌ها و… چه کسی به خوشگلی شهر فکر می‌کند؟

گدایی اینترنتی در سایت‌های اجتماعی

گدای رونده

آنچه این روزها واقعا زشت است موج جدیدی از گدایانی است که جوان و تندرست هستند و شرمی ندارند در کوچه و خیابان دست دراز کردن به بهانه خرید بلیط اتوبوس یا یک وعده غذا!

گدایی اینترنتی در سایت‌های اجتماعیاین گدایان که در کوچه و خیابان به دنبال شکار مناسب می‌چرخند گدای رونده به معنای گدای متحرک نام دارند، بر عکس پدرانشان که گدای ساکن بودند!

گدایان زنگی

همکاران گدایان رونده [اگر بشود گفت همکار، که خوب یک جوری می‌شود این حرفه را شغل دانست، چون هم ساعت کاری دارد، و هم درآمد حسابی، هم فرار از مالیات]،… بله, همکاران گدایان رونده که فقط با عابران و رهگذران در خیابان‌ و کوچه‌ها سر و کار دارند، گدایانی هستند که زنگ خانه و آپارتمان‌ها را می‌زنند بدون اینکه برایشان مهم باشد چه ساعتی از روز است و آیا صاحبخانه خواب است یا بیدار!

معمولا وقتی که در را باز می‌کنید مرد یا زنی جوان و مزاحم و سمج را می‌بینید با ظاهری سالم و دست دراز، و بده در راه خدا، و قسم و آیه و التماس؛ و چنان زل می‌زند توی چشمتان که انگار طلبکار هفت پشت جد و آبادتان است!

گدایان آنلاین

اگر استفاده از موبایل و کامپیوتر و شبکه‌های اجتماعی را نوعی سواد و دانش بدانیم موج جدیدتر گدایی، گدایان با سواد و با معلومات و بروزی هستند که در شبکه‌های اجتماعی چون اینستاگرام و تلگرام و غیره آه و ناله می‌کنند و تکدی‌گری!

مهارت و کاردانی در گدایی

گدایی اینترنتی در سایت‌های اجتماعیگدایان قدیمی از عیب جسمی خود برای نرم کردن دل مردم استفاده می‌کردند؛ گدایان رونده مهارتشان در گفتار و تغییر حالت صورت و نگاه است؛ اما برای گدایی اینترنتی آنچه حیاتی است نگارش انشای خوب است، چون در این حرفه شما فقط از طریق نوشته‌تان شانس موفقیت برای کسب درآمد را دارید، و آنچه که در میان انواع خزنده و رونده و ساکن و زنگی و آنلاین این کاسبی مشترک می‌باشد سوء استفاده از معتقدات مذهبی افراد و بازی با وجدان مردم است!

نمونه آنلاین

به گزارش سایت به روز نیوز، پیام زیر یک نمونه از گدایی اینترنتی است، لطف کنید آن را بخوانید و از یک تا بیست به نویسنده آن نمره دهید!

سلام
من ب پنجاه هزار تومن احتیاج دارم، قضیشم اینکه قرض دارم، دارم جور میکنم، صبحم باید حتما بدم قرضمو!

بخدا دو روزه هرچی کامنت میزارم هیچکس بهم توجه نمیکنه، ب امام رضا نیاز دارم، ب همون امام رضا قسمتون میدم بهم کمک کنید، چون پایه آبروم وسطه، اگه دروغ بگم امام رضا خودش بزنه ب کمرم!

بخدا راس میگم، خواهش میکنم ازتون بم کمک کنین، بخدا ثواب میکنین، بخدا راس میگم، دیگه خسته شدم، اگه واقعا خدا و امام رضا رو قبول دارین واسم ب کارتم بفرسین و بهم کمک کنین!

خواهش میکنم ازتون!

من بابام فوت شده، بدهیایه اونو دادیم و گرنه تا سه ماهه پیش وضعمون خیلی خوب بود اما الان دستمون خیلی خالیه و فقطم منو مامانم زندگی میکنیم باهم، کسیو ام نداریم، مامانمم توی لباس فروشی کار میکنه، با ماهی سیصد، ک هیچی نیس در ماه، پس خودتون قضاوت کنین، اگه دوس داشتین بهم کمک کنین!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments