جیب پر پول مسافران و جیب‌بر ناشی

جیب‌بر سابقه‌دار می‌گوید: «هر بار که از زندان آزاد می‌شوم یکراست می‌روم ایستگاه مترو ترمینال جنوب»، و چه جایی بهتر از مترو ترمینال جنوب برای جیب‌بری: «انبوهی از جیب‌های پر پول مسافران» و لابد: «مسافران ساده‌دل و خوش‌خیال».

آدم سال‌ها درس بخواند و تجربه بیندازد و زحمت بکشد که چه شود، وقتی می‌توان مثل آب خوردن شریک جیب مردم شد و دستت چنان برود در جیبشان که انگار رفته در جیب خودت؟!

البته این پول‌ها از گلوی من و شما پایین نمی‌رود، و دزد قصه ما هم آنقدر ناشی است که هر بار گیر می‌افتد و می‌فرستندش آب خنک بخورد.

سرهنگ علی راقی

به گزارش سایت خبری به روز نیوز و به نقل از پایگاه خبری پلیس ایران، فرمانده یگان انتظامی پلیس متروی پایتخت از دستگیری جیب‌بر سابقه‌داری که در ایستگاه ترمینال جنوب تهران اقدام به سرقت می‌کرد، خبر داد و افزود: متهم در بازجویی‌های پلیسی به بیش از ۴۰ فقره سرقت و جیب بری معترف شد!

سرهنگ علی راقی گفت:با توجه به ارجاع چندین فقره گزارش و شکایت مسافران صبحگاهی در ایستگاه مترو ترمینال جنوب مبنی بر سرقت محتویات جیب آنان، عوامل غیر محسوس معاونت آگاهی این یگان از نخستین دقایق آغازین هر روز گشت زنی مستمر و هدفند را در دستور کار قرار دادند.

در خلال این گشت زنی‌ها، ماموران یکی از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار را که به دفعات توسط پلیس دستگیر شده بود درحال پرسه زنی بر روی سکو مشاهده کردند.

دقایقی بعد ماموران مشاهده کردند وی دست خود را داخل جیب یکی از مسافران نموده و مبلغ قابل توجهی وجه نقد را سرقت کرده و از محل دور شد که ماموران بلافاصله وی را دستگیر و به همراه مالباخته به مقر پلیس مترو منتقل می‌کنند.

سرهنگ راقی خاطرنشان کرد: متهم که دارای چندین فقره سابقه سرقت و تحمل کیفر است در بخشی از اظهارات خود به ماموران گفت: هر زمان که از زندان آزاد می‌شوم برای ادامه فعالیت به ایستگاه مترو ترمینال جنوب که مملو از جمعیت و مسافران شهرستانی با جیب‌های پر پول است، می‌آیم و در این ایستگاه اقدام به جیب بری می‌کنم.

فرمانده یگان انتظامی پلیس مترو پایتخت خاطر نشان کرد: وی به همراه شاکی و سایر آلات و ادوات مکشوفه تحویل ماموران پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ شد.

سرهنگ راقی در پایان با ذکر این نکته که وقوعات سرقت در پایانه‌های مسافری به دلیل عدم آگاهی مسافران مبنی بر تهیه وجه نقد از خودپرداز ها است، تصریح کرد: امیدواریم که مسافران گرامی در نظر داشته باشند که در داخل تمامی ایستگاه‌های متروی شهر تهران حداقل دو دستگاه خود پرداز (ATM) وجود دارد پس دلیلی ندارد مسافرین با جیب های پر پول و وجوه نقد فراوان زمینه را برای فعالیت افراد سودجو و اعمال مجرمانه جیب بران فراهم کنند چرا که می‌توانند با کارت عابر بانکی که در اختیار دارند به اندازه احتیاج خود پول برداشت کرده و نیازهای مالی خود را مرتفع سازند.

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar