آیا قطع کردن برق مردم در گرمای تابستان سیاه نمایی‌است؟

این روزها که شاهد قطع گاه به گاه برق قطع هستیم، آیا شما منتظرید تا در قبض آینده برق نوشته شده باشد:

«با پوزش از مردم غیور ایران بابت آسیبی که به سلامت خودتان و وسایلتان و وقت و کسب و کارتان زدیم، ما را ببخشید و حلال کنید! قول می‌دهیم که در آینده سرویس بهتری به شما بدهیم!»؟

آیا قطع کردن برق مردم در گرمای تابستان سیاه نمایی‌است؟
پس پریروز
روزی روزگاری، مردم ایران باور و ایمان داشتند که بزودی آب و برقشان مجانی می‌شود و اگر آن روز یک عالم دانای ریش سفیدی به آن‌ها می‌گفت روزی را می‌بینم که هم کیفیت آبتان نزول می‌کند و هم آب و برق‌تان را قطع می‌کنند، مردم او را به جرم سیاه نمایی بر دار می‌کشیدند، و الفاتحه مع الصلوات.

دیروز
وقتی ریزگردها وارد برخی از شهرهای مرزی شد، دولتمردان آنقدر دست روی دست گذاشتند تا پایتخت نشینان ترکیب خوشمزه‌ای از ریزگردها و دوده‌های روغنی را با تمام جسم و روح و روانشان تجربه کردند، و الفاتحه مع الصلوات.

امروز
اگر دولتمردان به میزان مورد نیاز مردم از آب و برق و گاز در فصل‌های مختلف سال و کمبودها آگاه باشند و طی این سال‌ها آینده نگری نکردند که گلی به جمالشان، و اگر نه از نیازها خبر داشته باشند و نه از کمبودها، که خدا پدر و مادرشان را بیامرزد، و الفاتحه مع الصلوات.

فردا
اینطور که بویش می‌آید، اگر خدا به ما رحم کند و امسال از گرما زدگی و سرما زدگی نمیریم، سال بعد حتما می‌میریم و آرزوی دیدن «روحانی تا ۱۴۰۰» را به گور می‌بریم، و الفاتحه مع الصلوات.

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments