چند کاربرد عملی وازلین

وازلین یکی از محصولات آرایشی بهداشتی پرکاربرد وازلین است که امروزه در بیشتر مراکز آرایشی وجود دارد و به مقدار فراوانی از آن استفاده می‌شود.

به گزارش سایت خبری به روز نیوز مخترع وازلین به اختراع خود بسیار اعتقاد داشت تا جاییکه روزانه یک قاشق از آن می‌خورد و معتقد بود وازلین موجب افزایش عمر می‌شود و در نهایت بیش از صد سال عمر کرد!

اگرچه این محصول آنطور که او معتقد بود راز جوانی نمی‌باشد اما حقیقتا این محصول فواید بسیار زیادی دارد و در حفظ سلامت و زیبایی شما بسیار مفید است.

چند کاربرد عملی وازلینفواید بی‌نظیر و کمتر شنیده شده وازلین

از وازلین می‌توان برای برطرف کردن خشکی لب‌ها استفاده کرد. خشکی و ترک لب به دلایل مختلف رخ می‌دهد که از جمله آن می‌توان به بعضی بیماری‌ها، تغییرات فصلی، حساسیت و سوء تغذیه اشاره کرد.

استفاده از برخی محصولات آرایشی بهداشتی می‌تواند علاوه بر احساس ناخوشایند و مشکلات تکلم و خوردن غذا باعث ورود میکروب‌ها و آلودگی‌ها از طریق شکاف روی لب به داخل بدن شود.

از وازلین می‌توان برای مرطوب کردن بدن نیز استفاده کرد، برای این کار کافی است مقداری وازلین را بر روی دست ریخته، مناطق خشک پوست و یا نواحی تیره از قبیل نوک آرنج و یا زانو ها را ماساژ دهید تا به تدریج نرم و رنگ آنها روشن شود.

آقایان دارای پوست صورت آکنه‌دار می‌توانند حین اصلاح از وازلین برای رطوبت‌دهی به پوست استفاده کنند تا علاوه بر اصلاح آسان، از بروز آکنه‌های جدید و یا خراش جوش‌های چرکی جلوگیری کنند.

از وازلین همچنین می‌توان به عنوان یک درمان سریع برای تسکین آفتاب‌ سوختگی و رفع آثار ناشی از اشعه خورشید استفاده کرد.

برای پاک‌سازی آلودگی‌های سطح پوست و یا محصولات آرایشی، بویژه مواد مقاوم در برابر آب، می‌توانید وازلین را به پنبه آغشته کرده و با آن سطح پوست را پاک کنید.

گفتنی است؛ وازلین در رفع خستگی عضلات و گرفتگی اعضای بدن موثر است به این ترتیب که هنگام استحمام می‌توان از ترکیب وازلین و نمک دریا برای ماساژ بدن بهره برد. همچنین این ترکیب می‌تواند سلول‌های مرده پوست را از سطح آن جدا کرده و در امر لایه‌برداری مفید واقع شود.

از دیگر کاربردهای وازلین می‌توان به جلوگیری از بروز تاول در پشت مچ پا، به خصوص هنگامی که کفش جدید پا را می‌زند، اشاره کرد.

از وازلین می توان به عنوان سفیدکننده سریع دندان‌ها استفاده کرد به طوری که با مالش آن بر روی دندان لبخندی زیبا و درخشان عایدتان می‌شود.

همچنین قبل از پاشیدن عطر بر روی بدن می‌توان از مقداری وازلین برای ماندگاری بیشتری آن استفاده کرد.

برای جلوگیری از واکنش‌های پوستی و آلرژی می‌توان قبل از رنگ آمیزی موی سر و ابرو از وازلین استفاده کرد.

باشگاه خبرنگاران

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments