در حاشیه ماشین اشتباهی امام جمعه اردبیل

در خبرها آمده که امام جمعه اردبیل، بجای خودروی خود، اشتباهی سوار خودروی دیگری می‌شود، و خداوند به او عنایت می‌کند و متوجه اشتباه خود می‌شوند.

در حاشیه ماشین اشتباهی امام جمعه اردبیل

به گزارش سایت‌های خبری، آیت‌الله سید حسن عاملی، امام جمعه اردبیل، در دیدار با وزیر صنعت گفت:

«مدت مدیدی است که از پراید به عنوان خودروی شخصی استفاده می‌کنم اخیراً در بازدید منزل یکی از اقوام، هنگام برگشت سوار پرایدم شدم.

می‌خواستم شروع به حرکت کنم که ناگهان متوجه شدم اشتباهی سوار پراید شخص دیگری شده‌ام و جالب این که کلید پراید من به راحتی خودروی آن شخص را نیز باز کرده و سوار آن شده بودم و البته به خاطر اتحاد رنگ متوجه تغایر خودروها نشده بودم.

عنایت خداوندی با من همراه بود که سریعاً متوجه تغییر شده و پیاده شدم و الا افتضاح بزرگی برای خودم و مخصوصاً برای عنوان امامت جمعه و نمایندگی مقام معظم رهبری درست می‌شد و شایعه و تهمت همه جا را فرا می‌گرفت که امام جمعه اردبیل هنگام سرقت خودرو دستگیر شد»!

در توییتر منتسب به ایشان و در ادامه این مطلب آمده:

«با این حادثه آتش حسرت وجودم را فرا گرفت که سازنده این خودرو می‌توانست به سادگی با تعبیه یک کد براحتی امنیت خودرو را حفظ کند اما در سایه نبود رقابت و وجود انحصار غرور ملی ملت ما تماماً شکسته شده است.»!

در حاشیه ماشین اشتباهی امام جمعه اردبیل
خودروهای یک‌ شکل
هر خودرویی پس از آنکه از کارخانه وارد بازار می‌شود، اگر یک رنگ و یک مدل باشند، تفاوتی با یکدیگر ندارند.

اما از لحظه‌ای که این خودروها توسط افراد خریداری می‌شود، لحظه به لحظه، متفاوت و متمایز می‌شوند.

شماره پلاک، و اشیایی که مالکان در خودرویشان نصب می‌کنند، تمیزی و عدم نظافت خودرو، اثرات بجا مانده از آب و هوا و تصادفات و برخوردها، و محل پارک شده باعث می‌شوند که خودروها با یکدیگر اشتباه نشوند.

اما برخی از مردم، به دلیل نگرانی‌ها و شتاب و کمبود حافظه و دقت و تمرکز دچار اشتباه می‌شوند تا حدی که خودروی خود را تشخیص نمی‌دهند.

البته از برخی افراد، چون پزشکان و مدیران و عالمان دینی، به دلیل تاثیر رفتار و عملکردشان روی دیگران، انتظار می‌رود که هیچوقت اشتباه نکنند و همیشه و همواره تمرکز لازم را داشته باشند.

در حاشیه ماشین اشتباهی امام جمعه اردبیل

آنهایی که بجای خودروی خود سوار خودروی دیگری شدند
افراد با شنیدن ماجرای امام جمعه اردبیل در توییتر خاطرات مشابهی را تعریف کردند.

یکی از بامزه‌ترین خاطرات اشتباه مردی بود که علاوه بر خودرویش همسرش را نیز اشتباه گرفت.

آماندا: «یاد داییم افتادم، سنگک به دست برمی‌گرده توی ماشین، و بی‌توجه به صورت همسرش نون را می‌ده دست خانم، که بغل دستش نشسته، استارت می‌زنه و خانمو نگاه می‌کنه که بگه چیز دیگه‌ای نمی‌خوایم، که می‌بینه این خانم خانم خودش نیست، و سنگک بدست خشکش زده»!
.
مادر انقلابی: «من یه روز سویچ پرایدم تو ماشین جاموند، یه بنده خدایی اومد با کلید درب خونه خودش درب ماشین منو خیلی راحت باز کرد، اونروز مونده بودم بخندم یا گریه کنم»!
.
لیلی: «ای بابا پراید سفید همه مثل همن دیگه، برای همه ممکنه اتفاق بیافته»!
.
خسرو معصومی: «این اتفاق برای دوست من هم افتاد»!
.
نونو: «اتفاقا ما هم یه بار سوار ماشین عوضی شدیم که هیچ، صندوق رو هم باز کردیم، بعد شنیدن آژیر ماشین، فهمیدیم ماشین ما نیست»!
.
پرپرو: «پرستارمون می‌گه: ما هم پراید داشتیم، سوییچ گم می‌شد، غم نداشتیم، مال بقیه می‌خورد بهش»!
.
محبوبه: «این اتفاق برای منم افتاد و یکی از همکاران اومد با سوییچ خودش در ماشینو باز کرد، می‌گفت سوییچهای پراید همه به هم می‌خوره، کمتر از یک ماه فروختمش»!
.
عماد: «یه بار حواسم نبود با کلید درِ آپارتمان پراید رو باز کردم و واقعا باز شد»!
.
حدیقه: «این که جزو محسنات پرایده‌. سویچ را گم کردید از همسایه بگیرید»!
.
حمید عابدی: «من هم یکبار همین اشتباه را کردم البته نه با پراید! یه اتفاق خنده دار بود! با هم مهربان باشیم»!
.
ای‌لیا: «اون پرایدهای قدیمی اینطورن، سوییچ‌هاشون به هم می‌خورد.»!
.
مسعود نیشابوری: «همین ماجرا برای من و دوستم پیش اومد، ولی نه با پراید، بلکه با تویوتا کرولا، البته دوستم قبل از چرخاندن سویچ از روی وسایل روی صندلی متوجه اشتباهش شد و سریع اومدیم بیرون، دیگه معلوم نشد روشن هم می‌‌شد یا نه، ولی در به راحتی باز شد»!
.
نجوای زمینی: «برای من این داستان اتفاق افتاد. نشستم توش. بعد فهمیدم ماشین خودمون نیست، داشتم خودمو خراب می‌کردم که یهو صاحابش نرسه. یه بارم سر مزدا تری این اتفاق افتاد»!
.
حسین قلندری: «۲۰۶ هم تست شده همینه در مورد درها، البته نه استارت»!
.
الف‌بی‌باک: «پراید پسرم وقتی سوئیچش رو بیرون میاره ماشین روشن می‌مونه»!
.
همسایه: «با یه سوییچ پراید، می‌شه نصف پراید‌ها رو باز کرد»!
.
مجید سقایتی: «القصه از سوپرمارکت اومدم بیرون، نشستم پشت فرمون، رسیدم دم در خونه، متوجه شدم از آینه یه دُعا آویزونه! حتی روکش صندلی‌ها هم فرق داشت، به این وقت عزیز اگه دروغ بگم»!
.
فراموش شده: «ما توی خوابگاه متاهلین، زمان دانشجوییمون همه پراید داشتیم، سوییچ همه‌ام به همه می‌خورد، باز که می‌شدن هیچ، روشنم می‌شدن با سوییچ هم»!
.
امیر کم گزند: «این مال خیلی سال پیشه که سوییچا قدیمی بودن و کد نداشتن. من یه بار با پراید شرکت رفتم جایی، موقع پیاده شدن فهمیدم با سوییچ پراید خودم در ماشینو باز کردم و استارت زدم»!
.
فرشید روحی: «همسایه منو تو کوچه دیده می‌گه: یک هفته‌س سوییچ ماشینم رو گم کردم! می‌گم: پس چطوری با ماشین اینور و اونور می‌ری؟ می‌گه: با کلید در واحد خونمون تست کردم خورد بهش و ماشین روشن شد»!
.
استاندار تهران: «طبق آمار در ماه حدود ۱۰۰۰ خودرو پراید در تهران سرقت می‌شود و این ناشی از عدم‌ کیفیت تولید سوئیچ این خودرو هست و به دلیل عدم وجود رقابت در تولید خودرو، هیچ تغییری بین خودرو تولید داخل در سال ۹۸ و سال ۹۹ دیده نمی‌شود»!

در حاشیه ماشین اشتباهی امام جمعه اردبیل

 نق و نوق و شوخی با امام جمعه اردبیل

چند نفر: «شماها چهار دهه‌اس اشتباهی سوار شدین…»
.
خط سوم: «همیشه در پناه خدا باشید! امثال شما نصیب همه شهرها باشند! ان شاءالله»!
.
اکبر: «اگر پخش و باندهای اون ماشین سرجاش نباشه، با کمک دوربین‌های منازل اطراف احتمال داره به دردسر بیفتین. اصلا زیر بار نرین»!
.
کیان آذرپیکار: «شاید حاج آقا شاه کلید به همراه داشته‌اند.»
.
سهراب‌آآآآ: «حتما همون کلید بنفش بوده که همه درها رو باز و مشکلات رو حل می‌کنه…»!
.
هور هور: «حالا جدا از پراید، بهتر بود تو ایام کرونا منزل اقوام نمی‌رفت»!
.
ناصر صدفی: «کاش عنایت خدواندی ایشان را کمک می‌کرد تا بیاد بیاورد که ماشینش را کجا پارک کرده»!
.
شایان فرهمند: «خنده‌دارتر از ماجرای نقل‌شده، اونجاییه که «امام جمعه اردبیل» با استفاده از «فیلترشکن» برامون توییت می‌کنه!»

در حاشیه ماشین اشتباهی امام جمعه اردبیل

کلام آخر
ظاهرا مدتی است که تولید پراید متوقف شده است!

 

 

بد نیست بخوانید:
موزه صداهایی که دیگر نخواهید شنید

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments