مردهایی که بابت مهریه کمتر از ۱۰ سکه طلا در زندانند!

از مهریه‌ دادن نسیه، که با عشق و امید و خوشبینی نسبت به زندگی دو نفره آغاز می‌شود، تا مهریه گرفتن نقدی، روایتی تلخ و بدفرجام جاری می‌شود از زندگی دو انسان که با ناآگاهی و کم‌دانی، مرارت‌ها و سختی‌های بسیار را بر خود و نزدیکانشان تحمیل می‌کنند تا برسند به همانجا که بودند: دو انسان مجرد!

مردهایی که بابت مهریه کمتر از ۱۰ سکه طلا در زندانند!

اما این پایان، هیچ شباهتی به آغازش ندارد، جز اینکه آن دو نفر چون سابق مجرد هستند، اما دو مجرد زخم خورده با تجربیات تلخ و گزنده، و بدا بحال مردانی که پایان زناشویی را باید با زندگی در زندان آغاز کنند، به جرم نداری!

متاسفانه آنگونه که به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس سازمان زندان‌ها می‌گوید: «نگهداری زندانیان غیر خطرناک، بیانگر ناکارآمدی سیستم‌های اقتصادی و قوانین است» و این ناکارآمدی سبب شده تا به گفته وی ۲۵۸۷ به نام «مهریه» زندانی شوند و از این تعداد جرم ۴۳۶ نفرشان نداری کمتر از ۲۰ سکه و جرم ۸۲۲ نفرشان نداری کمتر از ۱۰ سکه است!

زندان شدن این مردها، هیچ کمکی به زنان سابق‌شان نمی‌کند و نکته جالب این است هیچ جاندار مونث دیگری، حتی سگ‌ها و خوک‌ها و شغال‌ها، جاندار دیگری را به دلیل نداری به زندان نمی‌اندازد، مگر انسان‌ها!

مهریه چیست؟
مهریه عموما همان تعریفی است که در «جواهر الکلام» آمده است: «مهری که شوهر به زن می‌پردازد در مقابل حقِ بهره بردن از بضع (آلت زنانگی)»! با این نگاه به مهریه، زنانی که مهریه می‌گیرند خود را کالایی جنسی می‌دانند که برای مدتی اجاره داده‌اند!

و
با شناخت و آگاهی بیشتر در مورد زندگی مشترک و شریک آینده ازدواج کنید، که گر چنین نکنید شاید نفر بعدی که به زندان می‌افتد، یا نفر بعدی که مردی را به زندان می‌اندازد، شما باشید!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments