اعتراض به وضعیت اقتصادی در تهران و شهرهای دیگر

خبرگزاری ایسنا، روز پنج‌شنبه خبر داد که در چند شهر ایران و از جمله اراک، مشهد، شیراز، اصفهان و کرج تجمعاتی در اعتراض به آنچه که مشکلات معیشتی و اقتصادی می‌خواندند شکل گرفت که پس از حضور مأموران امنیتی پایان یافت.

اعتراض به وضعیت اقتصادی در تهران و شهرهای دیگر

در تهران
آفتاب نیوز نیز در این باره نوشت در سومین روز ناآرامی‌ و اعتراض‌های خیابانی در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به وضعیت اقتصادی، دامنه اعتراضات برای نخستین‌بار به پایتخت رسید و طبق گزارش‌‌ها در تهران تجمعاتی برگزار شد.

تصاویر و فیلم‌های متعدد که دیروز پنج‌شنبه ۱۱ مرداد منتشر شده است، در محدوده چهارراه ولیعصر تهران و تئاتر شهر در تهران، جمعیت معترض را نشان می‌دهد که شعارهای سر داده‌اند.

براساس برخی گزارش برخی رسانه ها؛ گفته شده است که شماری نیز بازداشت شده‎اند.

در روز پنج‌شنبه شهرهای شیراز، اراک، اصفهان، شیراز، مشهد، ساری، کرج و اهواز شاهد تجمعات اعتراضی بود و در مواردی نیز درگیری‎هایی بین معترضان و نیروهای امنیتی و انتظامی به وجود آمد.

شیطان بزرگ
خبرگزاری فارس در مورد تجمع مردم شیراز نوشت: «غالب جمعیت امروز مردمی بودند که از وضعیت اقتصادی و گرانی‌ها گلایه داشتند، مردمی که حرف‌هایشان باید شنیده شود. براستی کسانی که با زور بازو و عرق جبین زندگی می‌گذرانند حقشان بی‌توجهی از سوی مسؤولان و فشارهای سنگین اقتصادی این روزها نیست؛ نباید همه را اغتشاشگر و منافق خواند بلکه صف اغتشاشگران از مردم کوچه و بازار جداست.

مطمئناً مردم اگر اصلاح و بهبود وضعیت را لمس کنند، خودشان مقابل اغتشاشگران و سوءاستفاده‌کنندگان و شیطان بزرگ می‌ایستند، همان‌طور که در جنگ ۸ ساله مقاومت کردند و سال‌ها با حضور در راهپیمایی‌ها و انتخابات برائت خود را از آمریکا و صهیونیسم اعلام کرده‌اند.»

مردم فهیم
خبرگزاری تسنیم از قول حجت الاسلام احمد سالک، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نوشت: «ما دو بحث داریم، نخست بحث مطالبات مردم از دستگاه‌های ذی‌ربط شامل دستگاه قضا، دولت و مجلس؛ اینها مطالبات بحقی است و باید به آنها پاسخ مثبت داد و یک بحث این است که بیگانگان از این اعتراضات خیابانی سوءاستفاده می‌کنند. اینها را باید از هم جدا کرد زیرا خط کارگران بی تردید از معاندان جداست و مردم ما مردم فهیمی هستند.»

واکنش وزیر کشور
عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور در مورد این دست تجمعات گفت: «دشمنان فکر می‌کنند ۵۰ تا ۲۰۰ نفر در یک جا جمع بشوند اوضاع داخل کشور به هم می‌خورد، اما بدانند از این خبر‌ها نیست این ملت چهل سال مقاومت و ایستادگی نکرد تا چند مزدور و تروریست و خودفروخته برای آن‌ها تصمیم بگیرند.»

منبع:
آفتاب‎نیوز
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری فارس
خبرگزاری تسنیم

اعتراض به وضعیت اقتصادی در تهران و شهرهای دیگر
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar