گزارش «ر.ش» درباره «م.م» و «ا.ع» و…

در جریان پرونده موسسه ثامن الحجج که هستید. این نوع موسسات با تبلیغ و فریب، مردم را به سپرده گذاری و دریافت سود کلان دعوت می‌کنند و بعد از همان پول مردم، یعنی همان سپرده‌ها، مقداری را به عنوان طعمه به مردم می‌دهند و از بقیه پول‌های جمع آوری‌شده هزینه‌ها و ریخت و پاش‌ها و خرج و مرج‌های خود را تامین می‌کنند و برای روز مبادایشان زمین و ملک و طلا می‌خرند.

ایام به کامشان می‌چرخد تا یک روزی که گند کارشان در آید و مردم بفهمند و تصمیم بگیرند که پولشان را از موسسه خارج کنند و چون در موسسه آن اندازه پول نیست که به با همه سپرده گذاراران تسویه حساب کند، درها را می‌بندند و تصمیم به الفرار می‌گیرند!

مردم نیز خیلی شانس بیاورند بتوانند مالک اصل پول خودشان شوند که با توجه به کاهش مستمر ارزش پول در ایران چنین کاری، یعنی بازگرداندن اصل سپرده‌ها چندان مشکل نخواهد بود!

رد پای سلبریتی‌ها در تخلفات ثامن‌الحجج
چند روز پیش «ر.ش» یا همان روزنامه شرق طی گزارشی از دو مجری معرف به نام «م.م» و «ا.ع» نام می‌برد که در حیف و میل بخشی از پول‌های مردم شریک غارت این موسسه بودند.

گزارش «ر.ش» درباره «م.م» و «ا.ع» و…

واکنش مجری‌های خنده ساز و گریه ساز
در واکنش به گزارش روزنامه شرق، از یکسو وکیل مهران مدیری اعلام کرد که موکلش به دلیل نشر اکاذیب، نسبت به روزنامه شرق و فیلم آنلاین، اعلام جرم و برای طرح شکایت اقدام کرده است.

از سوی دیگر احسان علیخانی در واکنش به این گزارش در اینستاگرام خود نوشت:

«من احسان علیخانی مجری و تهیه کننده تلویزیون و سینما هستم. اگر منظور رسانه‌های مجازی و غیرمجازی از (ا-ع) همان احسان علیخانی است که باید بگویم؛ اشتباه گرفتید. آن دزد اموال بیت المال و مردم من نیستم.

(ا-ع) چهره مرموزی است تا آرنج دستش به خیانت در بیت المال آلوده است. مثل خیلی‌های دیگر که دستشان در جیب مردم رفت و بعد‌ها نه از زندان که سر از جا‌های دیگر درآوردند؛ جایی شبیه کانادا…»

برگرداندن حقوق ۵ ساله
روزنامه شرق از اشخاص دیگری نیز در این پرونده نام می‌برد از جمله از «ح.‌ص» و افراد خانواده‌اش.

«ح.‌ص» تمامی اتهامات شرق را رد می‌کند و بطور مثال در مورد دستمزدش توضیح می‌دهد:

«کل حقوق بنده ماهانه پنج میلیون تومان بوده و در سال ۹۵ در ازای پنج سال حقوقی که دریافت کردم، با اینکه منع قانونی وجود نداشت، همه مبلغ را که حدود ۳۰۰ میلیون تومان بوده است، به مؤسسه برگرداندم.»

«ح.‌ص» توضیح نمی‌دهد چرا حقوقی را حقش بود و بابت آن ۵ سال زحمت کشیده پس داده و این ۳۰۰ میلیون تومان به اضافه مخارج ۵ ساله‌اش را از کجا آورده!

این داستان ادامه دارد…

منبع
روزنامه شرق
سایت فرارو

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments