رابطه عجیب مو ها با سکته قلبی

رابطه عجیب مو ها با سکته قلبی

رابطه عجیب مو ها با سکته قلبی,سکته,حمله قلبی,پیشگیری,مو
رابطه عجیب مو ها با سکته قلبی

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز پزشکان به رابطه عجیبی بین موها و سکته یا حمله قلبی پی برده اند که از طریق آن می توان سکته را پیش بینی و از آن جلوگیری کرد.

سکته یکی از عوامل مهم در مرگ و میر در سراسر جهان می باشد و به همین دلیل همواره پزشکان به دنبال راهی برای پیشگیری از آن یا به قولی پیش بینی آن هستند.

شاید برایتان جالب باشد که بیشتر تحولاتی که در بدن اتفاق می‌افتد در موها ردپایی از خود به جای می‌گذارد. علاوه بر این، سطح هورمون کورتیزول می‌تواند خطر حمله قلبی را قبل از وقوع آن پیش‌بینی کند.

تحقیقات حاکی از آن است که مشکلات کار و ازدواج و همچنین مشکلات مالی می‌تواند خطر حمله قلبی و سایر مشکلات قلبی عروقی را افزایش دهد. محققان کانادایی در مطالعات خود به این نتیجه رسیدند که برخی تغییرات در بدن به‌ خصوص در موها می‌تواند حمله قلبی را پیش‌بینی کند.

کورتیزول یکی از هورمون‌های بدن است که توسط غده آدرنال یا فوق کلیه ترشح می‌شود. کورتیزول در جریان واکنش بدن به استرس، در سطح بالایی ترشح می‌شود ، به دلیل آنکه کورتیزول مسئول چند تغییر مربوط به استرس در بدن است به آن «هورمون استرس» گفته می‌شود. میزان بالای کورتیزول بر اثر بروز عوارض قلبی به خصوص سکته قلبی می‌تواند به‌ راحتی منجر به مرگ افراد شود.

موها می‌توانند سکته قلبی را به زودی قبل از آن که دیر شود نشان دهند. در واقع موها در هر ماه حدود یک سانتی‌متر رشد می‌کنند و چند سانتی‌متر از یک تار مو می‌تواند سطح هورمون کورتیزول را نشان دهد. سطح بالای این هورمون نشان‌دهنده خطر حمله قلبی است. با اندازه‌گیری سطح این هورمون از طریق تارهای مو می‌توان از حمله قلبی پیشگیری کرد.

سایت خبری تفریحی به روز نیوز

مطالب مرتبط:

بیماری های دهان و دندان را بیشتر بشناسید

راه های پیشگیری از بیماری های کبدی

سه روش ساده و خانگی برای درمان خشکی لب

۱۱ عادت بسیار بد که باعث کمر درد می شود

لاغری رایگان!

رابطه عجیب مو ها با سکته قلبی
5 (100%) 1 vote

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar