چند روش خانگی برای کاهش درد دندان

بسیاری از افراد، حداقل یک بار طعم دندان درد را در زندگی‌شان چشیده‌اند، توصیه ما در اینجور مواقع اینست که اگر دندان‌پزشک خوبی سراغ دارید به او مراجعه کنید.

چند روش خانگی برای کاهش درد دندان

روش‌هایی که در زیر معرفی می‌شوند می‌توانند در کاهش درد دندان بسیاری از افراد موثر باشند، و علاوه بر رفع درد، خاصیت میکروب کشی و عفونت زدایی نیز دارند.

 

 

آب نمکچند روش خانگی برای کاهش درد دندان

آب نمک یک ماده ضدعفونی کننده طبیعی است و روشی آسان و موثر برای رفع درد دندان است. همه کاری که باید انجام دهید این است که نصف قاشق چای خوری نمک را به یک لیوان آب ولرم اضافه کنید و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

 

 

میخکچند روش خانگی برای کاهش درد دندانمیخک، هم درد دندان را کاهش می‌دهد، هم خاصیت ضد عفونی کننده دارد. شما می‌توانید برای رفع دندان درد از میخک یا روغن آن استفاده کنید.

علاوه بر این، از زمان‌های گذشته، هندی‌ها و عرب‌ها از این گیاه در غذاهای خود استفاده می‌کرده‌اند و به عنوان ادویه معطر به برنج اضافه می‌کردند.

 

 

کم‍‍پرس سردچند روش خانگی برای کاهش درد دندان

مقداری یخ را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را با یک پارچه نازک بپوشانید، سپس آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست صورتتان و در محلی که دندانتان درد می‌کند بگذارید.

 

 

سیر چند روش خانگی برای کاهش درد دندان

سیر ضد باکتری‌ است و همچنین می‌توان آن را برای کاهش درد دندان استفاده کرد. یک دانه سیر را کاملا له کنید و آن را در منطقه آسیب دیده قرار دهید یا آن را به آرامی بجوید. این درمان طبیعی را چند روز و تا زمانی که درد از بین رود تکرار کنید.

 

 

پیازچند روش خانگی برای کاهش درد دندان

پیاز، مانند سیر، میکروب‌ها را از بین می‌برد و در کاهش درد دندان مفید است. یک تکه پیاز رادر محلی که درد می‌کند بگذارید و به آرامی بجوید تا آب پیاز در آن قسمت نفوذ کند. اگر هم درد دندان‌تان آنچنان شدید است که توان جویدن را ندارید، پیاز را با کمک انگشتتان برای چند دقیقه در محل درد دندان نگهدارید.

 

 

برگ گواواچند روش خانگی برای کاهش درد دندان

گواوا گیاهی گرمسیری است و در چابهار به آن زیتون محلی می‌گویند. برگ گواوا ضد التهاب و ضد میکروب است. جویدن برگ گواوا، نه تنها دندان درد را کاهش می‌دهد بلکه باعث از بین رفتن زخم‌های دهان و لثه نیز می‌شوند.

 

 

برگ سبز گندمچند روش خانگی برای کاهش درد دندان

برگ سبز گندم خواص ضد باکتری دارد و از پوسیدگی دندان و دردآن جلوگیری می‌کند. برای کاهش درد می‌توانید برگ سبز گندم را بجوید یا آب آن را بگیرید و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

 

منبع:
brightside
ویکیپدیا
wikihow

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments