خدا را شکر که قحطی نداریم

قحطی نداریم!

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور محبوب ایران، خبر داد که: «این را قبول داریم که قیمت برخی کالاها گران شده، اما هیچ کالایی نایاب نشد و قحطی بوجود نیامد. ما زیر بار کوپنی کردن اجناس نرفتیم و این کار بسیار بزرگی بود که دولت انجام داد.»

این هم نوعی نگرش است: سپاسگزاری برای آنچه که بر سرمان نیامده است!

خب، ما خیلی چیزها داریم که اگر نداشتیم زندگی‌ما خیلی بدتر می‌شد، تصور کنید اگر برق نداشتیم، یا اگر گاز نداشتیم، یا اگر آب لوله کشی نداشتیم، چقدر زندگی‌مان سخت می‌شد!

خدا را شکر که قحطی نداریم

تصور کنید اگر بجای ایران در یک قبیله فقیر آفریقایی بدنیا می‌آمدیم و لخت و عور قورباغه یا مار می‌خوردیم، البته اگر می‌توانستیم قورباغه یا ماری را شکار کنیم… خدا را شکر که اینجا بدنیا آمدیم!

یا تصور کنید ما را در چند قرن پیش به عنوان برده داد و ستد می‌کردند. ۲۴ ساعت کار شبانه‌روزی اجباری، بدون اضافه کار و پاداش و عیدی! امان، امان، امان!

خدا را شکر که قحطی نداریم

یا تصور کنید که در زمان دایناسورها بدنیا می‌آمدیم و اگر تیرانوسورس رکس‌ها ما را نمی‌خوردند، جیگانوتوسورها و آلبرتوسورها و سایر دایناسورهای گوشتخوار ما را می‌خوردند و حتی احتمالا ما اسم و نوع خورنده‌مان را نمی‌دانستیم و در جهل مرکب خورده و بلعیده می‌شدیم، خدا را شکر که در زمان ریاست روحانی زندگی می‌کنیم!

از این هم بدتر، تصور کنید ما بجای زمین روی کره ماه بدنیا می‌آمدیم، بدون هوا و اکسیژن… آه چقدر وحشتناک!

دولت جون، ممنوع بابت کار بزرگ‌تان!
ممنون روحانی جون!
خدا را صد هزار بار شکر!

 

مطلب مرتبط:
اگر قحطی بشود چه می‌شود؟

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments