«جامعه در وضعیت اسفناکی است»؟

وبسایت عصرایران در نوشته‌ای با عنوان «تخم کینه و تنفر در جامعه ایران» از برخورد خشونت‌آمیز برخی از مردم کم درآمد با خودروهای سوپر لوکس طبقه ثروتمند نالیده است و نوشته که تمامی ثروتمندان همانند نیستند و هستند «کسانی که با کار و تلاش به امکانات و سطح معمولی از رفاه رسیده‌اند».

آیا در کشور ما می‌شود فقط و فقط با «کار و تلاش» ثروتمند شد؟
آیا رفتار خشونت آمیز برخی از مردم «حرص و تنفر» نام دارد یا «خشم و درماندگی»؟


«تخم کینه و تنفر در جامعه ایران
عصرایران – داشتن ماشین مناسب رو به بالا، بلای جان عده‌ای شده است، جامعه در وضعیتی اسفناک است، کافی است با خودروی نه چندان لوکسی در خیابان تردد کنید یا خودروها به شما راه نمی‌دهند، یا می‌خواهند از شما سبقت بگیرند که ثابت کنند ماشین آن‌ها بهتر از ماشین لوکس شماست، یا مردم عادی اگر در محلی پارک کرده باشید، خط خطی می‌کنند، یا خودرویشان را مالیده و می‌روند.

جدیدا حرص و تنفر مردم را بیشتر حس می‌کنیم. در حال تردد عابران پیاده با دست به ماشین یا بر آینه بغل خودرو ضربه می‌زنند تا کج شود و یا شکسته شود! از خدایشان هم هست بخواهی برخورد کنی یا فرار می‌کنند یا با قلدری درگیر می‌شوند و یا حتی دنبالت می‌افتند.

به نظر می‌رسد این حرص و تنفر مردم رفتار نتیجه رفتار برخی آقازاده‌هاست و بچه پولدارهایی که با پخش فیلم‌هایشان در شبکه‌های مجازی و ابراز تفاخر از ماشین‌های میلیاردی که خودشان با سن و سال کم با عرق جبین بدست آورده‌اند و مادی شدن و افزایش فاصله طبقاتی در جامعه!

بعضی مردم فکر می‌کنند کسانی که با کار و تلاش به امکانات و سطح معمولی از رفاه رسیده‌اند نیز مانند انواع بدهکاران بانکی و آقازاده‌ها هستند که با مال مردم و کلاهبرداری و دزدی (بخوانید زرنگی و هوش بسیار و توان مدیریتی و بیزنسی و استفاده از فرصت‌ها) به خودروهای میلیاردی و غیره رسیده‌اند.»


«جامعه در وضعیت اسفناکی است»؟
آیا «جامعه در وضعیت اسفناکی است»؟

امیرالمومنین امام علی عليه السلام می‌فرمایند:

فَمَا جَاعَ فَقِيرٌ إِلَّا بِمَا مَنَعَ بِهِ غَنِيٌّ
پس هيچ تنگدستى گرسنه نماند مگر آن كه توانگرى حق او را نداده باشد.

«جامعه در وضعیت اسفناکی است»؟
5 (100%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar