آزاده نامداری و صدور گواهینامه موتورسیکلت برای خانم‌ها

آزاده نامداری در اینستاگرامش نوشته:
«امروز شنیدم قراره گواهینامه برای موتور سواری خانوما صادر بشه، خیلی از خانوما امروز خوشحال و ذوق زده بودن، خب از خوشحالی‌شون منم خوشحالم.
پ.ن: گفتم یه عکس از موتور سواری خودم بذارم تا دل و جرأت پیدا کنم منم برم تو کار گواهینامه انشالله»

آزاده نامداری و صدور گواهینامه موتورسیکلت برای خانم‌ها

البته هنوز صدور گواهینامه برای خانم‌ها با اما و اگرهای بسیاری همراه است. محسن قائمی‌نسب، مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری، خبر داده که «حکم صادره، رأی هیئت عمومی نیست بلکه رأی صادره توسط یکی از شعب با شکایت یکی از بانوان اصفهانی از نیروی انتظامی است.» و این رای به گفته معاونت اجتماعی پلیس راهور «طبق ماده۶۰ قانون دیوان عدالت اداری قابل تسرّی به عموم نیست و رای صادره جنبه فردی دارد»، همچنین پلیس راهور درخواست تجدیدنظر درباره این حکم داده است!

قانون چه می‌گوید؟
ماده ۲۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی می‌گوید: «صدور گواهینامه برای مردان بر عهده نیروی انتظامی است»، این نه به این معنی است که برای خانم‌ها منع قانونی وجود دارد و نه به این معنی است که خانم‌ها می‌توانند گواهینامه بگیرند!

آزاده نامداری و صدور گواهینامه موتورسیکلت برای خانم‌ها

نکته
امروز آگاه شدیم که تا این لحظه زنان در کشور ما مجاز به گرفتن گواهینامه موتورسیکلت نیستند… تا پیش از این خبر و تکذیبیه آن تصور می‌کردیم خود زنان علاقه‌ای به موتورسیکلت رانی در شرایط فعلی ندارند و بر هوش و درایت‌شان درود می‌فرستادیم!

کنایه
ظریفی به ظتز نوشت: «به نظر من بهترین وسیله برای خانم‌ها ماشین لباسشوییه»!

خانه بابا
آسِید مهدی پرسیده: «دخترخانم‌هایی که علاقه دارید موتورسواری کنید، اگر همسر آینده‌تون به جای ماشین، موتورسیکلت داشته باشه جواب مثبت می‌دین؟»
.
مونیکا جواب داده: «من مخالف محدود کردن خانمها هستم، ولی همسرم همین الان هم اگه موتور بخره، می‌رم خونه بابام»!

منبع:
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری ایسنا
اینستاگرام
توییتر