پلیس ضد شورش هلند و دمکنی برنج

در خبرها آمده که صدها تن از مردم کشور هلند در اعتراض به محدویت‌های کرونایی به خیابان آمدند و با پلیس درگیر شدند.

جنگ خیابانی
مردم عصبانی برخی از شهرهای هلند با دوچرخه‌هایشان خیابان‌ها را مسدود کردند، یک وسیله نقلیه پلیس را آتش زدند، برخی فروشگاه‌ها را غارت کردند، و سنگ‌پراکنی کردند.

همچنین گروهی از جوانان در شهرک ماهیگیری اورک پس از نقض مقررات منع رفت و آمد با پلیس درگیر شدند و مرکز موقت آزمایش کووید ۱۹ را به آتش کشیدند.

پلیس ضد شورش هلند برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور و خودروهای آبپاش استفاده کرد و بیش از سی نفر را بازداشت کرد.

هفته گذشته نیز پلیس بیش ۱۴۳ نفر از معترضان به محدویت‌ها را بازداشت کرد.

پلیس ضد شورش هلند و دمکنی برنج

دمکنی برنج

ظاهرا، و بر اساس تصاویر منتشر شده، پلیس ضدشورش هلند برای دفاع از خود [و شاید حمله] از دم‌کنی حصیری برنج با روکش پارچه‌ای سیاه‌رنگ استفاده می‌کند.

پلیس ضد شورش هلند و دمکنی برنج

دمکنی برنج وسیله‌ای است که موقع پختن چلو و پلو روی قابلمه یا دیگ می‌گذارند تا بخارهای ایجاد شده را به خود کشد و نگذارد قطرات آب دوباره به داخل برنج بر گردند و برنج را شله کنند.

سپر شورش
معمولا جنس سپر شورش پلی کربنات می‌باشد و باید این سپرها پلیس‌ها را در برابر گلوله‌های ساچمه‌ای و ضربات وارد شده با چوب یا میله‌های آهنی و ترکش‌ سلاح‌هایی مانند کوکتل مولوتف حفظ کنند.

پلیس ضد شورش هلند و دمکنی برنج

پیشنهاد برای پلیس‌های هلندی
حالا که این دوستان نظامی ما از سپر حصیری برنج دمکنی استفاده می‌کنند، پیشنهاد می‌کنیم در تظاهرات چند دیگ پلوی اعلای ایرانی و خورشت سبزی جا افتاده و چند دبه پلاستیکی مملو از دوغ مشتی همراه داشته باشند و میان معترضین تقسیم کنند.

برنج و قرمه سبزی و دوغ خواص آرام‌بخش و خواب‌آلودگی دارد و از شدت خشم و اعتراض می‌کاهد.

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments