پیشنهاد وزیر: آموزش زبان روسی در مدارس ایران

در خبرها آمده که وزیر آموزش و پرورش ایران پیشنهاد داده که زبان روسی به عنوان زبان دوم در مدارس ایران آموزش داده شود.

سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش ایران می‌گوید: «من این موضوع را با وزیر آموزش و پرورش روسیه در میان گذاشتم و اعلام کردم که در صورت آموزش زبان فارسی در مدارس روسیه، ایران نیز می‌تواند در قالب تفاهمنامه‌ای آموزش زبان روسی را در مدارس خود داشته باشد.»

پیشنهاد وزیر: آموزش زبان روسی در مدارس ایران
اولگا واسیلیوا وزیر آموزش و علم روسیه

البته از حرف تا عمل، فاصله درازی وجود دارد۷ به ویژه آنکه جناب وزیر این موضوع را شوت کرده توی زمین روسیه و معلوم نیست که روس‌ها چقدر علاقه‌مند باشند، یا برایشان مهم و مفید باشد که زبان فارسی را زبان دومشان کنند.

حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهوری، در همین زمینه، در کانال تلگرام خود نوشت: «قاعدتا منظور وزیر محترم آموزش و پرورش آموزش اختیاری بوده است نه اجباری. در حال حاضر آلمانی و فرانسوی در کنار انگلیسی به عنوان زبان انتخابی در مدارسی که داوطلب به اندازه کافی وجود داشته باشد قابل ارائه است. اضافه شدن هر زبان اختیاری دیگری نیاز به طی مراحل تصویب دارد.»

پیشنهاد وزیر: آموزش زبان روسی در مدارس ایرانسال گذشته، در چنین روزهایی خبر دادند که «زبان روسی، دومین زبان رسمی مدارس سوریه شد» و «زبان روسی به عنوان زبان دوم در تمامی مدارس این کشور تدریس می‌شود.»

همان‌جا هم آمده بود که: «بسیاری از خانواده‌های سوری نام فرزندانشان را پوتین انتخاب کرده‌اند.»

منبع:
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا

پیشنهاد وزیر: آموزش زبان روسی در مدارس ایران
5 (100%) 1 vote

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar