بچه‌ات چکاره‌اس؟ چوپونه!

این روزها بند کرده‌اند به نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی، که گفته بود پسرم چوپان است. عکس گذاشتند که پسرش چوپان نیست گاودار است و دامداری دارد. پسرش هم فیلم گذاشته که چوپانی می‌کند!

بچه‌ات چکاره‌اس؟ چوپونه!
آنچه که گذشت
گفتند که نادر قاضی‌پور پرونده‌اش پاک است و به کمپین «فرزندت کجاست؟» پیوسته و گفته:

«من دو فرزند دختر و دو فرزند پسر دارم. هر دو دختر من تحصیلات مقطع کارشناسی‌‌ارشد دارند و خانه‌دار هستند. یکی از فرزندان پسر من دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه ارومیه است که در بیمارستان کار می‌کند. پسر دیگر من که دانشجوی دامپزشکی دانشگاه آزاد ارومیه است، گوسفند دارد و به کار چوپانی مشغول است.»

بعد گفتند که آن پسری که ادعا کرده چوپان است گاوداری و دامداری دارد و عکس پسر را با گاوهایش منتشر کردند و گفتند که هر گاوش چند میلیون تومان قیمت دارد!

توضیح در مورد عکس بالا
محمدصادق قاضی‌پور، فرزند این نماینده‌ مجلس می‌گوید که

«یکی از دوستان من صاحب یک گاومیش‌داری است که اتفاقا دام‌های او به‌عنوان نمونه برتر پرورش گاومیش بود. من در بازدید از آنجا دستی به سر یکی از گاومیش‌ها انداختم و سلفی گرفتم. اما متاسفانه از آن سوء استفاده شد و همه جا گفتند که پدرش گفته چوپان است اما گاودار است و گاوهای ۲۰ میلیون تومانی دارد.»

دامداری
محمدصادق قاضی‌پور می‌گوید:

«در سال ۹۳ متاهل شدم و در فکر استقلال مالی بودم. خیلی فکر کردم در مورد اینکه چه شغلی را انتخاب کنم که با رشته تحصیلی من متناسب باشد، در نهایت تصمیم گرفتم از ۶ راس گوسفند شروع کنم.. و حالا ۱۸۰ راس گوسفند دارم… من هر صبح راس ساعت ۵ از خانه بیرون می‌آیم و گوسفندها را بیرون می‌برم و ساعت ۱۰ آنها را بازمی‌گردانم. خب چوپان هستم دیگر.»

نادر قاضی‌پور حرف فرزندش را تایید می‌کند و توضیح می‌دهد:

«پسر بزرگم که دامپزشکی می‌خواند با توجه به سال تولید ملی و کالای ایرانی یک دامداری راه انداخته و صد و خرده‌ای گوسفند در آن پرورش می‌دهد. از صبح ساعت ٥ گوسفندها را به چرا می‌برد و عصر هم بعد از دانشگاه آنها را از چرا برمی‌گرداند. اگر هم وقت شد باز عصر گوسفندها را می‌برد چرا.»

بچه‌ات چکاره‌اس؟ چوپونه!

محمدصادق قاضی‌پور در مورد پارتی بازی و استفاده از مقام پدرش گفته:

«خدا شاهد است که تا الان استفاده نکردم. نه وامی گرفتم و نه در اداره‌ای کاری داشتم که از این طریق جلو برود.»

یکی پرسیده که «چگونه ۶ گوسفند ظرف چهار سال می‌شوند ۱۸۰ گوسفند؟»، … خب چوپان‌های معمولی نمی‌توانند اینکار را بکنند، اما محمدصادق قاضی‌پور، به گفته پدرش دانشجوی دامپزشکی دانشگاه آزاد ارومیه بوده و از علوم دامپزشکی آگاهی داشته، بعلاوه پدرش قبلا در پاسخ به این سوال که شما در سال حمایت از کالای ایرانی چه اقدامی جهت حمایت از کالای ایرانی انجام داده اید گفته بود که:

«من برای مقابله با تحریم ها و کمک به اقتصاد استان و کشورم تصمیم گرفتم برای پسرم دامداری راه اندازی کنم و با پرورش دام به تولید گوشت بپردازیم.»

چوپان یعنی چه؟
برای اینکه ختم به خیر بشود از لغت‌نامه دهخدا می‌پرسیم چوپان یعنی چه؟

«چوپان نگهبان گوسفندان و گاوان است»، چه یک گاو و یک گوسفند، چه صد یا هزاران…

صلوات بفرستید!

منبع:
حکیم مهر
راه دانا
برترین ها
تابناک
انصاف نیوز
لغت‌نامه دهخدا

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments