شیراز و تجاوز به پسر شیرازی و یک شوت بلند!

پس از علنی شدن تجاوز به پسر بچه شیرازی، خبر آمد که این کودک ۹ ساله نبود، ۱۰ ساله بود؛ محل جرم باشگاه نبود، خانه بود؛ مجرم مجوز داشت، نداشت؛ رزمی کار بود، نبود؛ مربی بود، نبود…

شیراز و تجاوز به پسر شیرازی و یک شوت بلند!

ابتدا به گزارش روزنامه ایران خبر آمد:

«بیست و هفتم خرداد امسال، پــــسر بچه ۹ ساله پس از پایان کلاس دفاع شخصی، با چشمانی گریان روانه خانه شد و پس از اصرار‌های فراوان مادرش درباره علت این گریه‌ها بلای وحشتناکی که مربی ۴۰ ساله باشگاه سرش آورده بود را برای او بازگو کرد.»

مادر این کودک توضیح می‌دهد:

«اواخر خرداد پسرم را برای کلاس دفاع شخصی در باشگاهی ورزشی و نیمه خصوصی ثبت‌نام کردم. مربی باشگاه مرد ۴۰ ساله‌ای به نام مسعود بود که یکی از نمایندگان سبک وینچونگ کونگ فو در استان فارس بود و در این رشته شهرت زیادی داشت… این مربی رزمی‌کار در مؤسسات و باشگاه‌های زیادی کار کرده بود و از دو سال قبل هم در این باشگاه فعالیت داشته است.»

تعرض

«وقتی پسرم وارد خانه شد شروع به گریه کرد. ارتباط من و پسرم خیلی نزدیک است من همیشه در مورد خطراتی که ممکن بود تهدیدش کند به او آموزش داده بودم. به همین خاطر به محض ورود شروع به گریه کرد و گفت مربی‌اش بعد از رفتن همه بچه‌ها او را به بهانه تمرین بیشتر نگه داشته اما به وی تعرض کرده است.
ساعت ۹ و نیم شب بود پسرم را به کلانتری و از آنجا به پزشکی قانونی بردم که متأسفانه همکاری خوبی با من نشد. صبح روز بعد باز هم پزشکی قانونی رفتم و تجاوز را تأیید کردند. با همان مدرک شکایت کردم و پرونده به جریان افتاد. با این شرایط و اقدامات پلیسی، او سوم تیر در یکی از خیابان‌های شیراز دستگیر شد و به جرمش اعتراف کرد.»

منع فعالیت و باطل کردن مجوز
به گزارش خبرگزاری ایرنا، علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب شیراز از دستگیری متهم در سریع ترین زمان پس از وقوع حادثه خبر داد و گفت:

«در مورد این متهم قرار نظارت قضایی و منع کامل وی از فعالیت ورزشی و مربیگری صادر شده است و مجوز او لغو خواهد شد.»

مربی نبود، مجوز نداشت
به گزارش خبرگزاری ایرنا، محمدرضا اوجی، رئیس هیات ورزش‌های رزمی فارس بااشاره به انتشار برخی خبرها در مورد تجاوز مربی دفاع شخصی به پسری ۱۰ ساله در شیراز گفت:

«فرد متهم به تجاوز، مربی دفاع شخصی نبوده و هیچ گونه وابستگی به این هیات ندارد… فرد بازداشت شده هیچ گونه تائیدیه‌ای از هیات رزمی ندارد و فعالیت او در مکانی بدون مجوز بوده است.»

باشگاه نبود
به گزارش خبرگزاری ایسنا، حیدرعلی کامیاب، ​مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در خصوص خبر تجاوز مربی دفاع شخصی به نوجوان ۱۰ ساله در شیراز گفت:

«سال‌های زیادی است که مجوز فرد متهم در پرونده‌ی تجاوز به نوجوان شیرازی باطل شده و بدون مجوز در منزل شخصی‌اش فعالیت می‌کرده که اقدامی غیرقانونی بوده است.»

اما بعد…
با توجه به اینکه گفته شده فرد متخلف سال‌های زیادی بطور غیر قانونی فعالیت می‌کرده، این موضوع با یک شوت بلند به زمین پلیس نظارت بر اماکن عمومی و شاید نیروی انتظامی و شهرداری و غیره پرتاب شده، شاید بعد هم گفته شود که این موضوع در شهر گل و بلبل شیراز رخ نداده و مثلا محل جرم در شهر قزوین بوده است!

خوشا شیراز و…
در ارتباط با شهر محل جرم، سعدی شیرازی، استاد سخن اعتراف می‌کند که این نوع جرم عادی است::

«در عنفوان جوانی، چنان که افتد و دانی، با خوش پسری سری و سرّی داشتم…»

 

مطلب مرتبط:
انتخاب بین بد و بدتر پس از اخبار تجاوز

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments