خانم داوطلب ریاست جمهوری!

خانم شعله حاج میرفتاح تبریزی برای ریاست جمهور شدن ثبت نام کرد.

خانم داوطلب ریاست جمهوری!

به گزارش خبرگزاری‌ها، صبح امروز سه شنبه (۲۲ فروردین ماه)، با دستور وزیر کشور، نام نویسی از داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور آغاز شد.

طبق ماده ۳۵ قانون انتخابات کشور انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:
۱_ از رجال مذهبی، سیاسی.
۲_ ایرانی‌الاصل.
۳_ تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.
۴_ مدیر و مدبر.
۵_ دارای حسن سابقه و امانت و تقوی.
۶_ مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور.

خانوم دکتر

خانم داوطلب ریاست جمهوری!

اولین داوطلب زن دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با نام شعله حاج میرفتاح تبریزی نسبت به ثبت نام در این انتخابات اقدام کرد. یکی از همراهان این داوطلب توضیح داد که ایشان می‌دانند براساس قانون، زنان در ایران نمی‌توانند رئیس جمهور شوند اما شانس خود را در این خصوص امتحان می‌کنند.

خانم داوطلب ریاست جمهوری!

شانس رئیس جمهور کاندید زن
طبق قانون انتخابات و با نگاه به گذشته انتخابات‌ها، احتمال اینکه خانمی رئیس جمهور شوند صفر است، اما این احتمال وجود دارد که شعله خانم، ببخشید خانم دکتر، پیش خودشان فکر کردند که یا می‌شوند یا نمی‌شوند، یعنی یا قبولشان می‌کنند یا نمی‌کنند و این یعنی اینکه ایشان پنجاه پنجاه شانس قبول شدن یا رفوزگی دارند؛ به علاوه اگر قبول نشدند، یک اسم و رسمی در می‌کنند که کم بدک نیست و هم فال است و هم تماشا!

مدرک خانم دکتر
به گزارش خبرگزاری تسنیم ایشان دارای دکترای سیاسی از دانشگاه ایتالیا هستند اما خبرگزاری موج می‌گوید ایشان دارای مدرک دکترای حقوق اقتصادی از ایتالیا هستند.

این نامزد انتخاباتی گفت: «زنان ۶۰ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند. باید موفقیت شوند و حتی به نقل از امام خامنه‌ای حتی رهبر هم بشویم.
برنامه‌ای مفصل دارم که اولین آنها بعد از رئیس جمهور شدن حوزه اقتصاد و بازگشایی کارخانه‌ها و ارائه تسهیلات به شرکت‌های خصوصی است.
برای خانواده‌ای که زیر یک میلیون می‌گیرند کمک هزینه پرداخت می‌کنم. امروز آقای کدخدایی گفتند: شرکت زنان بی‌مانع است و این به معنای امکان تایید صلاحیت است.»!

بنفشه خانم ما
یک بنفشه خانمی هست که بنده خدا پنجشنبه‌ها می‌آید و راه پله و حیاط مجتمع ما را آب و جارو می‌کند، ایشان هم ایرانی‌الاصل هستند، هم مدیر و مدبر، تا دلتان بخواهد دارای حسن سابقه و امانت و تقوی نیز هستند و مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور؛ علاوه بر همه اینها صدای دورگه‌ای دارند و ته سبیل و ریشی؛ و موقع آب‌پاشی مانتویشان را می‌کند توی شلوارشان!

بنفشه خانم ما، تا آنجا که ما فهمیدیم دکترای سیاسی و حقوق ندارند، اما با همه کمالاتشان و آن چهار کلاس سوادی که دارند هرگز کاندید مقامی نمی‌شود که شرط آن را ندارد!

خانم داوطلب ریاست جمهوری!
***

در این دوره ۱۶۳۶ نفر برای رئیس جمهور شدن ثبت نام كردند که از اين تعداد ۱۳۷ نفر خانم هستند.

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments