بخورید و چاق نشوید

اینطور که بویش می‌آید قرار است بزرگترین آرزوهای چاق‌ها عملی شود و افراد چاق بتوانند از این به بعد بدون دلواپسی از چاق شدن هر چه دل تنگشان می‌خواهد بخورند.

به گزارش جام جم آنلاین، محققان دانشگاه «آکسارای» ترکیه کشف کردند که از الیاف نانو گرفته شده از دیواره اندام «سوسک شب‌رو» می‌توان قرص قابل خوردنی تولید کرد که به کاهش وزن کمک کند.

بخورید و چاق نشویددکتر مراد قایا استاد زیست شناسی در دانشگاه آکسارای که یکی از این محققان است درباره این کشف گفت: از این پس هر مقدار که بخواهید می‌توانید غذای پر چرب بخورید و پس از پرخوری از این قرص‌ها بخورید تا چربی‌ها بدون هضم شدن از بدن دفع شوند»!
برپایه تحقیقاتی که مرکز علمی و تکنولوژیکی تحقیقات دانشگاه انجام می‌دهد، الیاف نانوی برگرفته شده از این حشره، ویژگی شبیه قند دارد و باعث می‌شود چربی بدون این که هضم شود، از بدن انسان خارج شود.

دکتر مراد قایا در این باره توضیح داد: «از دیواره اندام سوسک شب‌رو ماده کایتوبیوز استخراج شد که ترکیبی شبیه قند طبیعی دارد و می‌توان آن را به صورت قرص در آورد».

مگر اینکه سوسک‌ها بتوانند درمانی برای چاقی، این بیماری قرن حاضر، باشند. شاید بهتر باشد که افراد چاق از این به بعد کم‍پین «سوسک‌ها را نکشید» راه بیندازند تا شانسی برای داشتن ظاهری زیبا و سلامت درون بیابند.

بخورید و چاق نشوید
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar