حیات تخمی روی زمین، و یک بشکن!

نظریه‌های مختلفی در مورد بوجود آمدن حیات روی زمین و خارج از آن وجود دارد، مثلا بسیاری معتقدند که جهان و موجودات بسادگی یک بشکن زدن بوجود آمده است، هر چند که موافقان این نظریه در جزییات آن اختلاف رای دارند.

حیات تخمی روی زمین، و یک بشکن!

اما آنچه که همه دانشمندان در مورد آن توافق دارند اینست که از یک جایی به بعد، حیات و ادامه حیات و تولید مثل اکثر جانوران و گیاهان روی زمین تخمی است! یعنی آغاز زندگی من و شما و سگ و گربه و گل سرخ و خربزه و درخت چنار مشابه یکدیگر و به صورت یک تخم یا یاخته باور شده است.

برخی از جانداران این تخم را در درون خود پرورش می‌دهند تا تبدیل به نسل بعدی شود، مثل آدم و سگ و گربه؛ برخی این تخم را در خارج بدن نگهداری می‌کنند، مثل مرغ و مار و لاکپشت؛ گیاهان نیز برای پدید آوردن نسل بعدی این تخم را به خاک می‌سپارند!

اولین تخم‌ها
بین دانشمندان در مورد اولین تخم‌های روی زمین اختلاف وجود دارد، برخی به نظریه بشکن و حیات آنی معتقدند، برخی معتقدند تخم‌ها به این آسانی بوجود نیامدند و در اثر هزاران سال آزمایش و خطا و تغییرات محیطی بوجود آمده‌اند و این قابلیت را یافته‌اند که تبدیل به موجودات فعلی یا نسل‌های اولیه‌شان بشوند، اما نظریه سومی هم هست که به عقیده برخی بسی جالب‌‌انگیزناک است!

حیات تخمی روی زمین، و یک بشکن!

سفینه فضایی نوح
برخی معتقدند که تخم‌های اولیه توسط فرازمینی‌های بسیار باهوش [*] ساخته و پرداخته و برنامه‌ریزی شده، و توسط سفینه فضایی آن‌ها به روی زمین آورده شده و در محیط مناسب قرار داده شده‌اند تا تبدیل به مرغ و ماهی و میمون و آدم و گل و درخت و غیره شوند.

این نظریه پردازان معتقدند که زمین از نظر این فرازمینی‌ها یک محیط آزمایشگاهی است و آن‌ها همواره ما را زیر نظر دارند و همان‌ها بودند که دایناسورها را از بین بردند… در ضمن برخی از آن‌ها همین الان دارند این مطلب را می‌خوانند!

حیات از نوع دیگر
در روی زمین علاوه بر حیات تخمی، گونه دیگری از حیات وجود دارد و آن تقسیم یک موجود زنده، که نر و ماده ندارد، به دو موجود زنده است، که موجود دوم تمامی ویژگی‌های موجود اول را به ارث می‌برد، مانند برخی باکتری‌ها و جلبک‌ها!

چه شود این حیات از نوع دیگر!
فرض کنید که من یک بشکن بزنم و ناگهان تمامی ما آدم‌ها، از نظر جنسی فاقد مادگی و نرگی بشویم، و هرگاه که بخواهیم بتوانیم تقسیم بر دو شویم و آدم دیگری را بزاییم که کاملا مشابه ما باشد و تمامی اطلاعات و دانش و تجربیات ما را تا هنگام زایش داشته باشد!

خیلی جالب می‌شد، نه؟ تصور کنید اگر شما به کارگر یا همکار یا شریک مطمئن یا همدم نیاز داشتید کافی بود تا اراده کنید و یکی مثل خودتان را پدید آورید.

عشق چی؟
ممکن است بپرسید پس عشق چی؟ اولا باید بدانید که عشق و همه جذابیت‌هایی که مرد و زن و نر و ماده را بسوی هم می‌کشاند، و حتی عشق به فرزند و همنوع، برنامه ریزی فرازمینی‌ها برای تولید مثل و ادامه بقا بوده تا مجبور نشوند هر چند وقت یکبار میلیون‌ها تخم را بار بزنند و بیاورند روی زمین.

علاوه بر این شما می‌توانید عاشق همسانزای خودتان که کاملا هم‌رای و همعقیده و هم‌شکل و هم‌سن شماست بشوید، عشقی سراسر از تفاهم و بدون دردسر و دعوا و مرافعه و بگو و مگو، نه؟!

ممکن است هنوز برخی شما آنقدر کم عقل باشید که ترجیح بدهید آدم‌ها به دو صورت زن و مرد وجود داشته باشند، خب مشکلی نیست، محض خاطر شما گرامیان یک بشکن دیگر می‌زنم!

حیات تخمی روی زمین، و یک بشکن!

* * *

زیرنویس:
[*] اگر از دانشمندان موافق نظریه فرازمینی‌ها بپرسید که خود این موجودات هوشمند فضایی در ابتدا چگونه بوجود آمده‌اند، این دانشمندان در پاسخ دادن سه دسته می‌شوند:

دسته اول کمی سر یا ریششان را می‌خارانند و بعد پاسخ می‌دهند: «موجودات فضاتی باهوش‌تری این موجودات فضایی را بوجود آورده‌اند»!
اگر کمی سمج باشید و بپرسید: «خب اون‌ها را چه کسی بوجود آورده؟» خواهند گفت: «یک سری موجوادات فضای دیگر»!
اگر خیلی سماجت بخرج دهید و بپرسید: «خب پدر جان اون سومی‌ها چطور بوجود آمده‌اند؟» خواهند گفت: «دنیا و خلقت بسیار پیچیده است فرزند جان، و هنوز عقل ما به آنجاهایش قد نداده است که بدانیم این سومی‌ها چطور بوجود آمده‌اند!»

دسته دوم پاسخ می‌دهند: «این‌ فرازمینی‌ها بطور خودجوش و خودبخود و خلق‌الساعه و از هیچ بوجود آمده‌اند»!

دسته سوم می‌گویند: «اینها از ابتدا وجود داشته‌اند!»

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments