آش‍‍پزی مجردی: طرز تهیه اسپاگتی

اول بسم الله باید خدمتتان عرض کنیم که آشپزی مجردی با بقیه آشپزی‌ها یک تفاوت اساسی داره، اصل فرق در ریلکس بودن و تهیه غذا برای سیر شدن و امروز را به فردا رساندن است!

آش‍‍پزی مجردی: طرز تهیه اسپاگتی

دنیای مجردی
در دنیای مجردی، مثل سایر دنیاها، مسئله اصلی و مهم، پر کردن شکم صاحب مرده است، و ما می‌خواهیم با تهیه و پخت اسپاگتی با شما همسفر شویم در دنیای ساده و بی شیله پیله مجردی!

 

مواد اولیه
هر چی توی خونه پیدا کردید!

ما این‌ها را یافتیم:
«نصف پاکت اسپاگتی تاریخ گذشته
رب گوجه فرنگی کپک زده
پیاز
نمک
روغن
آب»

طرز تهیه اسپاگتی مجردی
یک: یک قابلمه را پر از آب می‌کنید و می‌گذارید روی اجاق تا آب آن به نقطه جوش برسد!

دو: یک یا دو دانه پیاز را بر می‌دارید و پوست می‌کنید و خرد می‌کنید. اندازه ریز کردن پیاز بستگی به حال و حوصله خودتان دارد!

سه: یک ماهیتابه بر می‌دارید و می‌گذارید روی اجاق و توی این ماهیتابه روغن می‌ریزید و پیازهای خرد شده را به آن اضافه می‌کنید و می‌گذارید با کمترین درجه حرارت پیازها برشته شوند!

چهار: حالا می‌روید سراغ موبایلتان و به امورات دنیای مجازی‌تان رسیدگی می‌کنید!

پنج: آب که جوش آمد، رشته‌های اسپاگتی را می‌ریزید توی آن. اگر قابلمه شما کوچک است، با یک قاشق یا چنگال بزرگ یا هر چیز دیگری که دم دستتان است، اسپاگتی‌ها را مجبور می‌کنید تا در آب جوش غرق بشوند، سپس یک مشت نمک درون این ظرف می‌ریزید [البته نمک چیز خوبی نیست، و اگر مزه غذا برایتان مهم نیست بهتر است که نمک نریزید!]

شش: با قاشق یا هر چیز دیگر پیازها را هم می‌زنید، کمی که برشته شدند، حدود نصف لیوان آب و دو سه قاشق رب گوجه فرنگی روی آن می‌ریزید و کمی هم می‌زنید و بعد از دو دقیقه ماهیتابه را از روی آتش بر می‌دارید و می‌گذارید یک گوشه تا بعدا برویم سراغشان!

هفت: حدود ده دقیقه تا نیم ساعت بعد از آنکه اسپاگتی را درون آب جوش ریختید، قابلمه را بر می‌دارید و محتویات آن را خالی می‌کنید توی آبکش! [آبکش همان ظرف فلزی است که سوراخ‌های ریز و زیادی دارد]

هشت: روی اسپاگتی‌های درون آبکش آنقدر آب سرد می‌ریزید تا بتوانید اسپاگتی را با دست بگیرید و بالا و پایین کنید [بازی با این موجودات نرم خوشمزه است]!

نه: اسپاگتی‌ها را با دست یا هر وسیله دیگری از آبکش خارج می‌کنید و می‌ریزید توی ماهیتابه‌ای که قبلا کنار گذاشتید و خوب هم می‌زنید تا اسپاگتی‌ها سرخ رنگ شوند!

ده: ماهیتابه را می‌گذارید روی اجاق و می‌گذارید تا مدت نیم ساعت تا یکساعت به ملایمت پخته شوند و طعم بگیرند.

یازده: اگر خیلی گرسنه‌اید و علاقه‌ای به ته دیگ اسپاگتی ندارید می‌توانید بعد از ده دقیقه اسپاگتی را ببرید سر سفره و نوش جان کنید!

یازده مکرر: اگر علاقه به ته دیگ اسپاگتی دارید و می‌خواهید وقتی اسپاگتی می‌خورید زیر دندان‌هایتان صدا بدهند، بعد از یکساعت می‌روید سراغ اسپاگتی‌ها.

دوازه: اگر دوست دارید و معتاد به گرفتن عکس‌های سلفی هستید، اسپاگتی‌ها را خالی کنید توی بهترین بشقاب یا دیسی که پیدا می‌کنید و بعد از باغچه خانه یا درختان خیابان چند برگ سبز بکنید و ب‍پاشید روی اسپاگتی و عکس بگیرید!

اگر در خانه‌تان ماست داشتید توصیه می‌شود همراه اسپاگتی بخورید [یک چنگال اسپاگتی، یک قاشق ماست، بعد یک چنگال اسپاگتی، بعد یک قاشق ماست… الی آخر].

سیزده: [نحسی سیزده] اگر اسپاگتی‌تان سوخت یا تلخ یا شور یا بی‌مزه شد و شما هنوز بطور جدی و عمیق وارد عالم ناب مجردی نشده‌اید، زنگ بزنید و پیتزا سفارش بدهید! [در ضمن از اسپاگتی‌تان عکس بگیرید و با هشتگ لوزر در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید!]

#loser

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments