از بین بردن بوی زیر بغل با استفاده از عرق بدن دیگران

پژوهشی نوین نشان داده که اگر انسان‌های خوشبو، عرق بدنشان را به تن آدم‌های بدبوها بمالند، این بنده خداها هم بوی خوش خواهند داد، و از آنجا که بنی آدم اعضای یکدیگرند و نباید نسبت به درد اعضای دیگر بی‌تفاوت بمانند باید دست بکار مالیدن تن به تن شوند!

از بین بردن بوی زیر بغل با استفاده از عرق بدن دیگران

نتیجه مطالعه‌ای از دانشگاه کالیفرنیا در شهر سانتیاگوی ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد، که با مالیدن عرق فردی که بد بو نباشد به تن فرد دیگری که از بوی تند زیربغل رنج می‌برد، می‌تواند او را از این مشکل رهایی دهد.

این گروه از محققان، در گام اول، چشم امید به اعضای خوشبوی خانواده افراد بد بو و دوستان و نزدیکان و در همسایه‌‌هایی که بوی خوش طبیعی دارند تا زحمت این کار را قبول کنند.

تصور کنید که سالانه میلیون دلار صرف خرید بهترین انواع ضدعرق‌ها (اسپری یا لوسیون‌ها) و صابون‌های خوشبو می‌گردد و چند میلیارد لیتر آب هدر می‌شود تا آدم‌های بدبو خوشبو شوند، در صورتیکه اگر این بنی آدم اعضایشان به اعضای دگر عضوها بمالند، هم همه خوشبو می‌شوند، و هم کلی صرفه‌جویی می‌شود.

خدا پدر و مادرت را بیامرزد سعدی که فرمودی:

«بنی آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار
تو کز محنت دیگران بی غمی
نشاید که نامت نهند آدمی»

«کاشت باکتری»

از بین بردن بوی زیر بغل با استفاده از عرق بدن دیگراندانشمندها دوست ندارند که این بنی آدم همینجوری تن به تن شوند، بعلاوه یک سری مشکلات اخلاقی و معذورات این وسط هست مثل لخت شدن، و مالیدن عضو محرم به عضو نامحرم، و تحمل بوی ناخوش عرق بدبوها وسط این اوضاع و احوال مالیدن… و مگر خوشبوها گناه کرده‌اند که برخورد نزدیک داشته باشند با بوی گند بدبوها!

دکتر کریس کولویرت سرپرست گروه این مطالعه، برای اینکه نه سیخ بسوزد و نه کبا، و همه چیز به خوبی و خوشی حل شود، توضیح می‌دهد که «با جانشین کردن باکتری عرق کسی که بوی ملایم‌تری دارد با فردی که زیر بغلش خیلی بوی تندی دارد، می‌توان به از بین بردن بوی تند زیر بغل آن شخص کمک کرد. با ازدیاد باکتری‌هایی که بوی لطیف‌تری دارند به زیر بغل فرد دیگر، می‌توان این مشکل را از میان برداشت. این راه‌کار به «کاشت باکتری» معروف شده است.»

اثبات نظریه

برای اثبات این نظریه، دکتر کولویرت این آزمایش را بر روی برادران دوقلو انجام داد. یکی از بوی بد زیر بغل درعذاب بود و دیگری فاقد این مشکل بود. از آنکه عرقش بوی بد نمی‌داد خواسته شد که به مدت ۴ روز از حمام گرفتن پرهیز کند تا بتوان به مقدار کافی باکتری دست پیدا کرد، در مقابل از فرد دیگر با بوی بد و تند خواسته شد که به خوبی حمام کند و از صابون‌های ضد باکتری نیز استفاده کند.

سپس دکتر کولویرت عرق آن برادری را که از مشکل بوی زیر بغل رنج نمی‌برد به پوست زیربغل برادر دیگر مالید. نتیجه شگفت‌آور این بود که بوی تند زیر بغل برادری که از این مشکل رنج می‌برد، به کلی از بین رفت.

این آزمایش بر روی ۱۷ نفر دیگر نیز انجام گرفت و به استثنای یک مورد، بقیه افراد پس از سپری شدن تنها یک ماه، به کلی از بوی بد زیر بغل خلاص شدند.

تلاش تیم تحقیقاتی در حال حاظر متمرکز بر توسعه جهانی این مطالعه‌ها، از راه کاشت باکتری بدون استفاده از عرق نزدیکان است.

از بین بردن بوی زیر بغل با استفاده از عرق بدن دیگران

شک و تردید
موضوعی که ما نفهمیدیم و هر چه این دانشگاه کالیفرنیا را زیر و رو کردیم و نیافتیم این است که نکند خدای نکرده مالیدن عرق بدبوها به خوشبوها سبب شود که خوشبوها هم بدبو شوند و جهان را یکسره بوی گند بردارد!

منبع: دویچه وله/ bustle.com

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments