حکایت دانش‌آموز کتک خورده و مدیر اخراج شده

آیا مدیر خطاکار اخراج و تعلیق شد؟!

سودابه حسنی دخت‌ [گوینده و مجرى و کارشناس شبکه خبر] ساعتی پیش در اینستاگرامش نوشته:
«یه زمانی تنبیه دانش اموزان از اولویت های نا نوشته مدارس محسوب می شد به گونه ای که در ساده ترین شرایط ، تنبیه بدنی را عاملی در جهت بزرگ شدن و به قول خودشان مرد شدن می پنداشتند . اما افسوس و صد افسوس که امروز هم با وجود همه راهکارهای درست اموزشی ، هستند کسانی که از این حربه برای خالی کردن عقده های بازنشده خود استفاده می کنند .
( دانش اموز مدرسه فاریابی جیرفت استان کرمان که توسط مدیر بزرگوارش ، اینگونه تنبیه شده ).
اموزش و پرورش پاسخ !!!!!!»

حکایت دانش‌اموز کتک خورده و مدیر اخراج شده
حکایت دانش‌اموز کتک خورده و مدیر اخراج شده

باران کوثری نیز امروز در اینستاگرامش نوشت:

«دانیال ربیعی دانش‌آموز ۱۴ ساله جیرفتی دو هفته پیش چنان از مدیر مدرسه‌اش کتک می‌خوره که لبش پاره می‌شه و بینی‌اش می‌شکنه.
تا امروز از طرف مدیر و مسئولان به پدرش گفتن به نفع‌شونه رضایت بدن و مسئله رو رسانه‌ای نکنن ، حالا که پدر دانیال به دلیل بی‌توجهی و رفتار غیرمسئولانه مسئولین مدرسه و آموزش پرورش ماجرا رو رسانه‌ای کرده ، در جواب خبرنگارها می‌گن خبر قدیمی و سوخته است و مدیر هم هنوز مشغول به کاره چون به گفته رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره آموزش پرورش کرمان: «تا وقتی نتیجه هیئت رسیدگی به تخلفات نیاید و نمی‌توان کسی را مجازات کرد.»
خدا رحم کنه تا وقتی این نتیجه بیاد چندتا بچه دیگه باید زیر مشت و لگد این آقای مدیر آسیب ببینن!
خشونت عادی شده انگار برامون…»

***

روز هجدهم واقعه
امروز، اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان در ارتباط با این موضوع پاسخ داده:
«در پی تنبیه بدنی دانش آموز مدرسه شهید فاریابی شهرستان جیرفت توسط مدیر مدرسه در تاریخ پنجم دی ماه جاری، این مدیر متخلف هفتم دی ماه به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان اداره کل آمورزش و پرورش استان کرمان معرفی شده و از سمت مدیری مدرسه نیز برکنار شده است.

در ضمن دانش آموز مذکور همچنان در همان مدرسه در حال تحصیل است و تهدید ولی دانش آموز توسط رئیس حراست اداره کل آموزش و پرورش استان مبنی بر این که اگر رضایت ندهید از ادامه تحصیل فرزندتان در مدرسه جلوگیری می شود کذب محض است و به هیچ عنوان صحت ندارد و والدین این دانش آموز هیچ گونه ملاقاتی با رئیس حراست اداره کل آموزش و پرروش استان نداشته اند.

لازم به ذكر است؛ همان گونه که قبل از این بارها و بارها اعلام شده است تنبیه بدنی به هر بهانه و تحت هر شرایطی در مدارس ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.»

روز هجدهم – برادر دانش‌آموز
به گزارش ایسنا، برادر «دانیال رفیعی» امروز گفت: «از پزشکی قانونی سه ماه طول دوره درمان گرفتیم و از مدیر مدرسه شکایت کردیم؛ البته شنیده‌ایم، وی خودش استعفا داده و آموزش و پرورش با او برخوردی نکرده است.»

حکایت همچنان باقی‌است

روز اول
به گزارش اعتماد آنلاین «یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت در مجلس گفت: در گفت‌وگویی که با رئیس آموزش‌وپرورش کرمان داشتم به من گفتند که همان روز اول با فرد خاطی برخورد شده و پرونده‌اش در حال رسیدگی است و قرار نیست حقی از این دانش‌آموز ضایع شود.»

روز سوم
به گزارش خبرگزاری پانا «بنا به اعلام اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، در پی تنبیه بدنی دانش آموز مدرسه شهید فاریابی جیرفت توسط مدیر مدرسه در تاریخ پنجم دی ماه جاری، این مدیر متخلف هفتم دی ماه به هیئت رسیدگی به تخلفات کارکنان اداری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان معرفی شده و از سمت مدیری مدرسه نیز برکنار شده است.»

۱۵ یا ۱۷ روز پس از تنبه بدنی
به گزارش اعتمادآنلاین: «امید سلاجقه رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان کرمان می‌گوید: این اتفاق تازه نیست. پرونده مدیر به هیئت رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش‌وپرورش ارسال شده و تأکید هم کرده‌ایم که خارج از نوبت به آن رسیدگی شود. [هنوز مدیر اخراج نشده]»

سلاجقه رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان کرمان در جواب اینکه چرا مدیر تعلیق نمی‌شود و هنوز در مدرسه حضور دارد، می‌گوید: «تا وقتی نتیجه هیئت رسیدگی به تخلفات نیاید نمی‌توان کسی را مجازات کرد.»

۱۵ یا ۱۷ روز پس از تنبه بدنی
به گزارش اعتمادآنلاین پدر دانیال رفیعی [دانش‌آموز تنبیه شده] می‌گوید: «دلیل ما این است که هنوز هم هیچ کدام از مسئولان آموزش‌وپرورش اهمیتی به ما نمی‌دهند، سراغ هر کدام می‌رویم می‌گوید برو شکایت کن. در این مدت از ما دلجویی نشده و حتی تهدید هم شده‌ایم. چاره‌ای ندیدیم جز اینکه موضوع را رسانه‌ای کنیم بلکه حساسیت روی این موضوع زیاد شود.

اتفاق خیلی وحشتناکی افتاده، بچه من به شدت آسیب دیده. بدتر اینکه واکنش مسئولان آموزش‌وپرورش جیرفت ناراحتی ما را بیشتر کرده است حتی در همان روزهای اول فردی که خودش را کارمند حراست آموزش‌وپرورش اعلام می‌کرد سراغ ما آمد و گفت که اگر موضوع را پیگیری کنیم دانیال را در هیچ مدرسه‌ای در جیرفت ثبت‌نام نمی‌کنند.

پنجم دی‌ماه پسرم و دو دانش‌آموز دیگر در حیات مدرسه گلاویز می‌شوند و همه‌شان را به دفتر مدرسه می‌برند. با آن دو که از بستگان مدیر مدرسه بوده‌اند کاری ندارند و فقط پسر من را نگه می‌دارند.

مدیر مدرسه اول یک مشت به صورت دانیال می‌زند که باعث می‌شود لبش پاره شود و دندانش بشکند. دانیال به خاطر این ضربه به زمین می‌افتد و حتی با این شرایط مدیر او را رها نمی‌کند بلکه شروع می‌کند به لگد زدن. یکی از این ضربه‌ها به صورت دانیال می‌خورد و باعث می‌شود بینی‌اش بشکند. بعد او را با همان وضعیت به خانه می‌فرستند.

دانیال با پای پیاده و در حالی که از بینی و دهانش خون می‌رفت به خانه آمد. خدا شاهد است که نیمه بی‌هوش بود. الآن لبش 12 بخیه خورده، دندانش از ریشه شکسته، بینی‌اش گچ گرفته شده و بدنش به شدت کوفته و کبود است.

باورم نمی‌شود که بقیه [معلمان و معاونان مدرسه] همین‌طور نشسته‌اند و کتک خوردن یک بچه را تحمل کرده‌اند، اینجا تنبیه‌هایی مثل سیلی زدن تا حدی عادی است اما اینکه مدیر بچه را اینطور به باد کتک گرفته و بقیه هم واکنشی نشان نداده‌اند برایم خیلی تعجب‌آور و ناراحت‌کننده است.

اینجا شهر کوچکی است و اغلب همدیگر را می‌شناسند. وقتی یک نفر با نفوذ باشد به‌راحتی می‌تواند روی بقیه تأثیر بگذارد. از روزی که دانیال کتک‌خورده تا الآن دائم به ما می‌گویند اگر رضایت بدهی به نفع خودت است.

حتی مدیر مدرسه هم اعلام پشیمانی نکرده و می‌گوید اذیت کرد، کتکش زدم! همین حالا هم به کارش ادامه می‌دهد و معلوم نیست دوباره چه زمانی بچه دیگری را بزند.»

چه کسی راست می‌گوید؟

 

 

اینستاگرام سودابه حسنی دخت‌

instagram.com/soodabehosnidokht

حکایت دانش‌آموز کتک خورده و مدیر اخراج شده
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar