فروش قبر یارانه‌ای

طبق گفته مدیر عامل سازمان بهشت زهرا شهرداری تهران، هم قبر مفت و مجانی می‌دهند، هم قبر رایانه‌ای، هم قبر گران قیمت در نقاط بالای شهری بهشت زهرا!

فروش قبر یارانه‌ای

پُز قبر

برای آدمی که می‌میرد، البته فرقی نمی‌کند که در فاز لاکچری یک به خاک سپرده شود یا در منطقه فقیر نشین فاز سه و غیره، اما برای برخی از بستگان مهم است که مرده‌شان در منطقه با صفای فاز یک و آدرس رندی خاک شود، مثلا فاز یک، قطعه یک، خیابان یک، پلاک یک!

بدو که ارزونش کردند، قسطی هم می‌دند!
سعید خال، مدیر عامل سازمان بهشت زهرا شهرداری تهران، می‌گوید با وجودیکه از سال ۷۳ تاکنون از شهرداری بودجه‌ای دریافت نکرده‌اند و این قبرستان کاملا خودکفاست، در قطعات جدید قبر رایگان می‌دهند و ۲ طبقه بالای قبر را به صورت یارانه‌ای به قیمت هر طبقه ۷۵۰ هزار تومان به بستگان درجه یک متوفی می‌فروشد.

ایشان می‌گوید که قیمت دو طبقه بالای قبر رایگان برای بهشت زهرا حدود ۲.۵ میلیون تومان هزینه دارد ولی شهرداری آن را به صورت یارانه‌ای و بعضاً اقساطی به قیمت هر طبقه ۷۵۰ هزار تومان می‌فروشد.

قبرهای گران‌تر
سعید خال در خصوص قیمت قبور در بهشت زهرا گفت: در طول تاریخ ۴۷ سال بهشت زهرا تا کنون گران‌ترین قیمت قبر در بهشت زهرا ۱۵ میلیون تومان آن هم در قطعات ۱ تا ۱۱۰ بوده که قدمت آنها بیش از ۳۰ سال است.

در فاز دوم بهشت زهرا حداکثر قیمت قبور ۹ میلیون تومان و در فاز سوم و قبور روز قیمت هر طبقه ۷۵۰ هزار تومان است.

وی با تاکید بر این موضوع که هرگونه خرید و فروش قبر در بهشت زهرا ممنوع است، گفت: برخی اعلام کردند که ما قبر ۵۰۰ میلیونی داریم که اصلاً اینطور نیست و از اساس این موضوع کذب است.

جایزه برای یافتن قبر لاکچری
مدیر عامل سازمان بهشت زهرا شهرداری تهران ادامه داد: هر کس یک قبر نجومی در بهشت زهرا معرفی می‌کند ۴ برابر قیمت آن جایزه می‌گیرد.

درآمد بهشت زهرا
خال در پاسخ به این پرسش که میزان درآمد بهشت زهرا از محل فروش قبر چقدر است، گفت: میزان در آمد متغیر است و بستگی به میزان مرگ و میر دارد.

امیدواریم که بهشت زهرا با این نوع درآمدی که دارد ورشکست شود!

منبع:
خبرگزاری فارس

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments