فرصتی برای جامانده‌های دریافت یارانه معیشتی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کسانی‌که تا کنون یارانه جدید معیشتی دریافت ننموده‌اند می‌توانند فردا دهم دی ماه با مراجعه به سامانه hemayat.mcls.gov.ir ثبت‌نام کنند.

طبق این گزارش مرحله دوم یارانه معیشتی فردا ۱۰ دی ماه واریز می‌شود و افرادی که در دور اول این یارانه را نگرفتند، اما در سامانه مذکور ثبت‌نام کردند و تایید شدند، فردا یارانه هر دو دوره به حساب سرپرست خانوارشان واریز می‌شود.

فرصتی برای جامانده‌های دریافت یارانه معیشتی

سامانه hemayat.mcls.gov.ir در حال حاضر اطلاعاتی را ثبت نمی‌کند ولی در خبرها آمده که فردا ۱۰ دی ماه امکان ثبت درخواست بررسی شرایط بسته حمایتی وجود دارد.

در ضمن به گفته سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی حدود ۶۶۶ هزار نفری که یارانه نقدی دریافت نمی‌کردند و در نتیجه سبد معیشتی نیز به آن‌ها تعلق نمی‌گرفت، می‌توانند از فردا در این سامانه برای دریافت یارانه معیشتی ثبت نام کنند.

فرصتی برای جامانده‌های دریافت یارانه معیشتی

مبلغ یارانه جدید [معیشتی] چقدر است؟
یارانه جدید برای خانوار ۱ نفره، ۵۵ هزار تومان، خانوار ۲ نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوار ۳ نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانوار ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوار ۵ نفره به بالا ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود که علاوه بر یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

اطلاعیه ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی
«طی روزهای سوم الی بیستم آذر ماه، ۶۶۶ هزار و ۷۷۴ سرپرست خانواری که در لیست یارانه بگیران نبودند و خود را حائز دریافت بسته حمایت معیشتی می‌دانستند، اقدام به ثبت شماره ملی خود در کد دستوری #6369* کردند ، این افراد می‌توانند (از ساعت ۲۲ امشب، سه شنبه ۱۰ دیماه) با مراجعه به سایت hemayat.mcls.gov.ir نسبت به ثبت درخواست دریافت این بسته اقدام نمایند.
برای ثبت نام نیز سرپرست خانوار باید اطلاعات هویتی و شماره تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کند.
مهلت ثبت درخواست در سایت، از ساعت ۲۲ امشب مورخ دهم دی ماه به مدت ۱۴ روز (تا ۲۴دیماه) فراهم شده است.
پس از بررسی اولیه اطلاعات و تعیین وضعیت، نتیجه بررسی درخواست متقاضیان به شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه، پیامک خواهد شد.»

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments