پیش از سفر به آمریکا مطمئن شوید که مشکلی نخواهید داشت

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه با امضای فرمانی اجرایی، ورود به آمریکا را به مدت ۳ ماه برای اتباع هفت کشور عراق و ایران و لیبی و سومالی و سودان وسوریه و یمن ممنوع کرد.

ممنوعیت سفر به آمریکا

پس از آن که اعلام شد ترامپ ورود اتباع چند کشور مسلمان به آمریکا را برای مدت ۳ ماه به حالت تعلیق درآورده است، تا آنطور که خودش ادعا می‌کند راهی برای جلوگیری از ورود به اصطلاح تروریست‌های اسلام‌گرا به خاک آمریکا پیدا کند،‌ عده زیادی از مردم در فرودگاه‌ها سرگردان شده‌اند.

علاوه بر تعلیق صدور ویزا، روز گذشته کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد دارندگان کارت سبز (گرین کارت) نیز باید پیش از بازگشت به آمریکا مورد غربالگری مجدد قرار گیرند.

همچنین مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد: دارندگان کارت سبز که در حال حاضر از آمریکا خارج شده اند و می‌خواهند به کشور بازگردند باید ابتدا به سفارت یا کنسولگری آمریکا مراجعه کنند و در صورت احراز صلاحیت می‌توانند بار دیگر به خاک آمریکا بازگردند.

در پی تماس‌ها و ابراز نگرانی‌های برخی هم‌میهنان عزیز در خصوص صدور فرمان اجرایی تبعیض آمیز اخیر رئیس جمهوری آمریکا، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت این اقدام نسنجیده و غیرقانونی، به کلیه شهروندان ایرانی عازم سفر به ایالات متحده اکیدا توصیه کرد که قبل از سفر به این کشور به طریق مقتضی و معتبر اطمینان حاصل کنند تا برای ایشان در بین راه و در مبادی ورودی به آمریکا مزاحمتی ایجاد نخواهد شد.

منبع: ایسنا / باشگاه خبرنگاران

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments