وزیر راه و شهرسازی: ایران آماده بازسازی سوریه است!

وزیر راه و شهرسازی گفت که ایران همیشه در کنار ملت و دولت سوریه بوده و اکنون نیز آماده مشارکت گسترده در مرحله بازسازی سوریه است.

وزیر راه و شهرسازی: ایران آماده بازسازی سوریه است!

به گزارش سایت بروز نیوز، عباس آخوندی در دیدار نخست وزیر سوریه با تاکید بر لزوم تدوین یک طرح واقعی برای اجرای برنامه‌های امضاء شده میان دو طرف و تصحیح برخی از قوانین و تشکیل کمیته پیگیری و نظارت بر اجرای توافقنامه‌های دراز مدت، اظهار کرد: بخش خصوصی و دولتی ایران آماده مشارکت گسترده در مرحله بازسازی سوریه است.

وی با بیان این‌که سوریه پس از هفت سال دست و پنجه نرم کردن در بحران و جنگ در مرحله جدیدی قرار گرفته و ایران در دوره سازندگی این کشور نقش تاثیرگذاری خواهد داشت، افزود: سوریه درحال بازگشت به وضعیت امنیتی مطلوبی است و می‌تواند سازندگی و بازسازی کشورش را آغاز کند.

وی با بیان این که ایران در بحران سوریه در کنار ملت و دولت این کشور ایستاده و مسئولان سوری خواهان حضور گسترده ایران در امر بازسازی این کشور هستند، تصریح کرد:‌ سوریه و ایران به همین منظور در حال تشکیل مقدمات نشست عالی کمیسیون مشترک در سطح نخست وزیر این کشور و معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران هستند تا بتوانند سندی را برای همکاری‌های راهبردی و دراز مدت تنظیم و امضا کنند.

آخوندی با اشاره به این که سند راهبردی بین ایران و سوریه در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی در حال تنظیم است، افزود: جمهوری اسلامی ایران برای تنظیم این سند راهبردی اقتصادی، متنی را قبلا برای طرف سوری ارسال کرده که پاسخ‌های اولیه آن نیز دریافت شده و مذاکراتی برای اجرایی شدن این سند انجام گرفته و امیدواریم با توجه به روابطی که بین دو کشور حاکم است، متن آن در این سفر آماده و بعد از ماه رمضان نشست عالی کمیسیون دو کشور با حضور مقامات ایران و سوریه برگزار و این سند به امضای دو طرف برسد.

وی ادامه داد: اصلی‌ترین موضوعات در این سند راهبردی اقتصادی و فرهنگی، مقوله تجارت و همچنین موضوعات تخصصی در قالب حمل و نقل، صنعت، بازسازی خانه‌ها و مراکزی که دچار آسیب جنگ شده است.

منبع:
خبرگزاری تسنیم

 

مطلب مرتبط:
وعده وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل مسکن مهر تا پایان امسال

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments