درگیری تند دو خبرنگار بر سر خبر بنزینی!

بیژن زنگنه، وزیر نفت درمورد سهمیه‌بندی بنزین گفت: «دروغ است»؛ گران شدن و سهمیه‌بندی بنزین خبری بود که خبرگزاری تسنیم منتشر کرد و موجب شد[!] تا صف‌های درازی برای خرید بنزین بوجود آید، حالا برخی از کاربران با طعنه به ماجرای حکم احضار و جلب و محاکمه مهناز افشار هشتگ محاکمه تسنیم را توییت کرده‌اند!

درگیری تند دو خبرنگار بر سر خبر بنزینی!

اما خبرگزاری تسنیم همجنان سر حرفش در مورد سهمیه‌بندی بنزین ایستاده و خبر داده که: «آغاز سهمیه‌بندی بنزین فعلاً به تعویق افتاد»!

«در پی تشدید فشار نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده؛ پنجشنبه (دوازدهم اردیبهشت ماه) زمان اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین نیست و زمان اجرا متعاقباً اعلام می‌شود.»!

هادی شریفی از تسنیم با طنز و طعنه در توییتر نوشت:

«قدرت خبرگزاری رو می‌بینی، خبر رو چند ساعته دولت تکذیب کرده، هنوز ملت تو صف بنزینن»

سمیرا عالم پناه، خبرنگار خبرگزاری ایلنا با ادبیاتی حرفه‌ای پاسخ داده که:

«لجن پراکنی و اعصاب مردم رو خرد کردن قدرت نیست، بی‌شرفیه اسمش»!

هادی شریفی پاسخ داده:

«لجن پراکن کسیه که میاد یه تصمیمی رو می‌گیره بدون هماهنگی‌های لازم، نه کسی که خبرشو می‌زنه»!

سمیرا عالم پناه جواب داده:

«لجن پراکن همونی که تا مطمئن نشده تصمیمِ گرفته شده اجرا می‌شه، خبرش رو می‌زنه، مردم رو تو دردسر و نگرانی میندازه»!

درگیری تند دو خبرنگار بر سر خبر بنزینی!

متاسفانه افراد دانشگاهی و مثلا با سواد ما نیز با لحنی غیر دانشگاهی به نوشته هادی شریفی حمله کرده‌اند؛ کاش یکی هم به حقارت مغز کوچک آدم‌هایی که برای کسب چند لیتر بنزین هزار تومانی صف بستند حمله می‌کرد!

***

نگاهی به چند توییت با هشتگ محاکمه تسنیم:
آقا دٓدوشه: «تمام شهروندانی که به دلیل خبر کذب تسنیم کرایه زیادی دادند، توی صف #بنزین ایستادند، به دلیل شلوغی نتوانستند بنزین بزنند، در صف دعوا کردند، عصبانی شدند و… باید از این بنگاه دروغ‌پراکنی شکایت کنند.#محاکمه_تسنیم»
.
د مثل دریا: «تسنیم که هشتگ می‌زدی، دیدی چگونه هشتگش را زدند! #محاکمه_تسنیم»!
.
شاهد بنی‌اسدی: «مردم رو با دروغ کشونده تو‌ خیابون و به کارش افتخار می‌کنه. #محاکمه_تسنیم»!
.
و توییت‌های مرتبط:
هادی میم‌ث: «هادی توی خبرگزاری تسنیم⁩ کار می‌کنه، خبرگزاری تسنیم شایعه‌ی گران شدن بنزین رو پخش کرد و منشأ تنش در جامعه شد. هادی از این بابت خيلی لذت برده! مثل هادی نباشيم»!
.
رضا مصطفوی حصاری: «اینا می‌خواستن، مثل گرون کردن کرایه اتوبوس و تاکسی و مترو تهران، صبح که از خواب پا می‌شی بری سرکار، غافلگیرت کنن، که تسنیم نذاشت!!!»
.
مجید قربانی: «ولی من هنوزم فک می‌کنم تسنیم درباره گرون شدن بنزین دروغ نگفته و اینا وقتی واکنش مردم رو دیدن جلوی گرون شدن بنزین رو گرفتن! (البته این نظر منه و می‌تونه اشتباه باشه)»

درگیری تند دو خبرنگار بر سر خبر بنزینی!

داستان جالب می‌شود: مقصر چه کسی بود؟
به گزارش خبرگزاری فارس، دولت از دو خبرگزاری فارس و تسنیم به خاطر انتشار خبر آغاز سهمیه بندی بنزین شکایت کرده بود که با ارائه مستندات این دو خبرگزاری معلوم شد که خبر توسط خود وزارت نفت اعلام شده است:

«یکی از مسئولان ذی ربط وزارت نفت که از نزدیکان زنگنه نیز محسوب می‌شود، شخصا با خبرنگار فارس تماس گرفته و بیان می‌کند که ماجرای اجرای سهمیه بندی از ساعت ۲۴ روز پنجشنبه اجرایی می‌شود و در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار فارس صراحتا اظهار می‌کند «انتشار این خبر برای اطلاع رسانی آغاز طرح لازم است.»… با ازدحام جمعیت در پمپ‌بنزین‌ها، هجمه‌های دولتی‌ها به ویژه وزارت نفت به دو رسانه‌ منتشر کننده خبر آغاز شد. بگونه‌ای که همان مسئولی که خبر را به خبرگزاری فارس داده خود در صداوسیما حاضر شده و ضمن تکذیب خبر از مردم می‌خواهد از منابع رسمی خبر را دنبال نمایند»!

به گزارش خبرگزاری ایسنا، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، در مورد انتشار خبر سهمینه بندی بنزین از سوی دو خبرگزاری گفت که ما مدیران این دو خبرگزاری‌ را احضار و بازخواست کردیم، و:

«این افراد پس از احضار اعلام کردند که از سوی برخی مقامات وزارت نفت این خبر به آنها اعلام شده و از آنها خواسته شده تا آن را منتشر کنند و گفتند در این زمینه مستنداتی دارند. فرد مورد ادعا احضار شد و قبول کرد که خبر را او به خبرگزاری‌ها داده است. به لحاظ التهاب و به لحاظ کذب بودن خبر تحت تعقیب قرار گرفت و برای او قرار تأمین صادر شد.
این فرد مدعی شد اطلاعات را از فرد دیگری گرفته است. آن فرد نیز احضار شد و برای او قرار تأمین صادر شده است.»

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments