وحید شیخ‌زاده و نجمه جودکی و امیر تتلو و سیل و فرهنگ و طبیعت!

امیر تتلو اولین کنسرتش را در خارج برگزار کرد. وحید شیخ‌زاده از امیر تتلو و طرفدارانش انتقاد کرد!

وحید شیخ‌زاده و امیر تتلو و سیل و فرهنگ و طبیعت!

وحید شیخ‌زاده، بازیگر و گوینده، با انتقاد و توهین به امیر تتلو و طرفدارانش در اینستاگرامش نوشت:

«تا وقتی که امثال این آدم‌ها طرفدار دارن، حرف از تمدن و فرهنگ زدن غلط‌تر از غلطه! اول از خودمون شروع کنیم!
قابل توجه کسانی که برای تبلیغات از این بی‌فرهنگ استفاده کردن! نه به بی‌فرهنگی!»

نجمه جودکی و ایرانی‌هایی که ایرانی نبودند!
نجمه جودکی، مجری، نیز در برنامه ترانه باران از شبکه شما به امیر تتلو و کنسرتش و ببیندگان این کنسرت حمله کرد و گفت:

«توی یکی از شهرهای خارج از کشور یه کنسرتی را برگزار کرده که بنظرم کنسرت نیست، مجلس بی‌ادبیه بیشتر، که اصلن هم در شان ایرانیان نیست… توی اون مجلس رکیکی که اصن افتضاح بود، یعنی اصن من فیلم را دیدم گوشام را گرفته بودم … آدمی که از رکیک‌ترین الفاظ استفاده می‌کنه توی اون مراسم و مردم هورا می‌کشند که قطعا مطمئنم ایرانی‌ها نبودند!»

نگاه متفاوت احسان کرمی
احسان کرمی، مجری و بازیگر و صداپیشه و خواننده معتقد است:

«از اما شروع می‌کنم!
اما ما چه کردیم که حالا بهمان برخورده و عصبانى هستیم از آنچه #تتلو در تفلیس و در کنسرتش گفته و انجام داده؟
امیر تتلو هر کارى می‌توانست کرد، به هر صخره و تخته پاره‌اى که می‌یافت آویخت تا بتواند در ایران بماند و مجوز کار بگیرد. بیش از بسیارى از خوانندگان. و هر چه بیشتر تلاش کرد سرخورده‌تر شد.
هم دوره‌اى‌هایش هر کدام به نوعى راه خودشان را پیدا کردند اما او لجبازانه و یا شاید ناچار می‌خواست بماند و کارش را بکند.
هوادارانش امضا جمع می‌کردند تا مجوز کنسرت از ارشاد برایش بگیرند مسخره‌شان می‌کردیم. به زندان رفت، بدترین فحش‌ها را در کوچه و خیابان و جهان حقیقى و مجازى شنید. در کوى و برزن به اون حمله شد.حمله واقعى به قصد کشت گاهى!
صفحه‌هاى اینستاگرامش بسته شد. به خودش و طرفدارانش (هر سنى که می‌خواهند باشند) زشت‌ترین توهین‌ها شد. مسخره شد. مسخره شد. مسخره شد. فقط به خاطر اینکه می‌خواست بماند و کار کند و البته متاسفانه برایش مهم نبود به چه قیمت…
امیر تتلو یکى از بچه‌هاى همین کشور بود که قدم اولش را اشتباه برداشت و به جاى آنکه مردم و مدیران فرهنگى او را به مسیر برگردانند هر کسى تلاش کرد تا از او بهره‌اى ببرد و کنارش بگذارد. از جوانانى که با آهنگ‌هایش در مهمانى‌ها خوش گذراندند تا فلان سیاست مدار، تا فلان خبرگزارى، تا فلان مداح، تا فلان سخنران و…
یکروز صداى نسل جوان و نوجوان بود، یکروز پدیده جنجالى، یکروز به حال اون غبطه خوردند، یک روز با حر قیاس شد، یک روز با بصیرت بود، روز دیگر مزدور شد، بعد کافر و ملحد شد و حالا هم که…
راستى کدام انگ به تتلو چسبانده نشد؟ (شاید تتوهاى بدنش از انگ‌هایى که به او چسبانده شد کمتر باشد)
تتلو را ما عاصى کردیم. تک تک ما. او روى صحنه در تفلیس بى‌پرده همان واژه‌هایى را تحویل مردم داد که از جامعه تحویل گرفته بود. و به گمانم متاسفانه این اول راه است.
تتلو در تفلیس راهى را نشان جوان‌هایى مثل خودش داد که می‌ترسم رهروان زیادى پیدا کند. او نمونه یک جوان ایرانى است که آنقدر به در بسته خورد و آنقدر از جامعه‌اش جفا دید که عصیان کرد.
شکى نیست خود او هم مقصر است خیلى هم مقصر است. اما انصافا ما هم مقصریم. خیلى هم مقصریم
و اما پیش از اماى اول!
من نه طرفدار و علاقه مند امیرحسین مقصودلو هستم و نه علاقه مند و طرفدار موسیقى‌اش ولى در عین حال به شدت معتقد به چند صدایى در فرهنگ هستم. حتى اگر آن صدا را خوش ندارم. باورم اینست که گذر زمان مثل الک عمل می‌کند و معلوم می‌کند چه کسى ماندنى است و چه کسى رفتنى.
با احترام
احسان کرمى»

 

امیر تتلو در گرجستان
امیرحسین مقصودلو با نام هنری امیر تتلو چند روز پیش و در چهارم فروردین ۱۳۹۸ در شهر تفلیس، پایتخت و بزرگترین شهر گرجستان، اولین کنسرت خود را با حمایت کمپانی آونگ برگزار کرد که مورد استقبال بسیاری از طرفدارانش قرار گرفت.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amir Tataloo (@tataloo) on

امیر تتلو و سیل بهاره در ایران
امیر تتلو در مورد سیلی که در بهار در بسیاری از شهرها و روستاها جاری شد نوشت: «زمین مال ما نیست !» و «وقتى ما آدما به طبیعت و موجوداتش رحم نکنیم طبيعت هم به ما رحم نخواهد کرد!! قبلا گفته بودم!! طوفان تو راهه مردمان بى عشق!! طبیعت بازى‌اى که نفهمى رو آنقدر تکرار می‌کنه که بفهمیش!! با طبیعت نمی‌شه جنگید»!

Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar