روز خود را با يک فنجان چای آغاز نکنید

گزارش زیر در مورد پژوهشی است که نشان می‌دهد نوشیدن چای سیاه موجب افزایش تمرکز و وضوح ذهنی و خلاقیت و هشیاری می‌شود.

در کشور ما، که الی ماشاء‌الله مردم چای می‌نوشند و فساد و کلاهبرداری و کلاهگذاری و بنداز و در رو، سیر صعودی دارد، بهتر است که چای سیاه ننوشیم و چیزهای بنوشیم که بطور مثال کره‌ای‌ها می‌نوشند مثل:
چای امیجا [Omija] دمنوشی که با توت قرمز خشک تهیه می‌شود

روز خود را با يک فنجان چای آغاز نکنید

سوجونگوا [Sujeonggwa] دمنوشی که با دارچین و زنجبیل و خرمالو و دانه کاج تهیه می‌شود
سیکهیه [Sikhye] دسری که با شکر و برنج و دانه کاج تهیه می‌شود
سوپ دوئنجانگ [Doenjang] با سویا و انواع سبزیجات تهیه می‌شود
چای سبز

از ما گفتن و از شما نشنیدن!

پرواز
«فايده بی‌نظير نوشيدن يک فنجان چای سیاه!
پژوهشگران و محققان چینی در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که کافئین و تی‌نین در چای موجب افزایش مهارت‌های خلاقانه و شناختی فرد می‌شود.

در پی نتایج پژوهش‌های جدید، می‌توان گفت نوشیدن چای گرم باعث برطرف شدن اضطراب و ایجاد احساس اشتیاق در فرد می‌شود.

در واقع این مطالعات جدید ادعا کرده‌اند که مصرف چای موجب تمرکز و وضوح ذهنی می‌شود که در نتیجه آن خلاقیت ذهنی افزایش پیدا می‌کند.

یافته‌های جدید دانشگاه پرکینگ (Perking) پکن چین نشان می‌دهد که وجود عناصری همانند کافئین و تی‌نین (theanine) در چای که عامل موثری بر بهبود توجه و هشیاری هستند، می‌تواند چنین اثری را ایجاد کند.

پژوهشگران و روان شناسان این دانشگاه یافته‌های خود را بر یک گروه پنجاه نفری دانشجو با سن متوسط ۲۳ سالگی آزمایش کردند.

روز خود را با يک فنجان چای آغاز نکنید

آنها پیش از شروع فرآیند پایش و نظارت، به نیمی از دانشجویان یک لیوان آب و به نیم دیگر آنها یک فنجان چای سیاه داده‌اند. در این آزمایش مهارت‌های خلاقانه و شناختی هر دو گروه، مورد آزمایش قرار گرفت.

یکی از آزمایشاتی که برای نشان دادن مهارت های خلاقانه و شناختی این افراد انجام گرفت، اینگونه بوده که از شرکت کنندگان خواسته شد تا با بلوک‌های ساختمانی بازی، یک ساختمان جذاب و خلاقانه بسازند و دیگر اینکه برای یک رستوران افسانه‌ای، نامی جالب پیشنهاد دهند.

در آزمایش بلوک‌های ساختمانی بازی، مصرف کنندگان چای به طور متوسط 6.54 امتیاز و مصرف کنندگان آب به طور متوسط 6.03 امتیاز را به دست آوردند.

در آزمایش دیگر مصرف کنندگان چای به طور متوسط 4.11 امتیاز و مصرف کنندگان آب به طور متوسط 3.78 امتیاز را کسب کردند.

یافته‌ها و نتایج آزمایش‌ها نشان می‌دهد که در هر دو مورد، در مصرف کنندگان چای افزایش میزان خلاقیت دیده می‌شود و محققان بر این اساس به توانایی مصرف چای در افزایش مهارت‌های خلاقانه و شناختی اطمینان حاصل می‌کنند.

در گزارش این تحقیقات اعلام شده است که این پژوهش‌ها به درک عملکرد مصرف چای بر خلاقیت کمک می‌کند و راه جدیدی برای بررسی رابطه بین مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌ها و بهبود شناخت انسان پیش روی پژوهشگران و دانشمندان قرار می‌دهد.

در این پژوهش‌ها بیشتر به نقش کافئین و تی‌نین در افزایش توجه و عملکرد شناختی مغز اشاره دارد. با این حال، محققان خاطر نشان کردند که شرکت کنندگان مقدار بسیار کمی چای را در این آزمایش‌ها مصرف کرده اند و بنابراین ممکن است مصرف بلند ملت و یا زیاد چای تاثیر مثبت نداشته باشد.

نتایج این تحقیقات در مجله کیفیت و ترجیحات غذا (Food Quality and Preference) به چاپ رسیده است.
منبع: سینا پرس»

پرواز

اگر با خواندن این گزارش و تجربه نوشیدن چای در ایران، هنوز طرفدار این چینی‌های مکار هستید، که هیچ، در غیر این صورت بد نیست از کیمچی و ماهی و سیب زمینی شیرین و انواع سبزیجات بیشتر استفاده کنید!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments