آیا تعطیلی یگانه راه کاهش آلودگی است؟

این چند ساله، این تجربه فوق فناوری را بدست آوردیم که در شهرهای بزرگ، تعطیلی مدارس و تعطیلات چند روز، تاثیر مفید و موثری بر کاهش آلودگی‌ها و افزایش هوای پاک و مناسب برای زندگی دارد، مفید ولی موقت و کوتاه‌ مدت!

آیا تعطیلی یگانه راه کاهش آلودگی است؟

فردا مدارس تعطیلند

به گزارش سامات، کیومرث کلانتری، مدیرکل محیط زیست استان تهران خبر داده که مدارس ابتدایی، پیش دبستانی و مهد‌های کودک تهران به غیر از پردیس، دماوند و فیروزکوه فردا [دوشنبه ۱۶ آبان ۹۶] تعطیل خواهند بود.

علاوه بر تعطیلی مدارس، اجرای طرح تردد زوج و فرد از درب منزل و ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک روزانه از سوی شهرداری تهران و ممنوعیت فعالیت معادن شن و ماسه، آسفالت و سیمان و توقف فعالیت‌های آلاینده برای فردا [دوشنبه ۱۶ آبان ۹۶] به تصویب رسیده.

و…

و تمامی این تصمیمات «به منظور پیش‌بینی اقدامات لازم برای جلوگیری از افزایش احتمالی آلودگی هوا در روز‌های آینده» اتخاذ شده.

البته علاوه بر این تصمیمات، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از شهروندان نازنین تهرانی خواسته تا از هرگونه تردد غیر ضروری در شهر پرهیز کنند.

آلودگی آلودگی آلودگی
به غیر عمه جان ما، که ضعف بینای و شنوایی و سوءهاضمه و نفخ شکم دارد، بقیه شهروندان فهمیده‌اند که تمامی این اقدامات تاثیری موقت دارند و روز بعد از فردا، دوباره همان آش است و همان کاسه!

آیا مقامات ما، اقدام موثری برای ایجاد شهر پاک و بدون آلودگی، به فکرشان نمی‌رسد؟ یا حداکثر توان و همت‌شان تعطیل کردن‌ است؟

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments