اتوبوس بدون سقف در تهران

قرار است در نوروز ۹۶ اتوبوس‌های بدون سقف در خدمت گردشگران شهر تهران قرار بگیرد.

اتوبوس بدون سقف در تهران

به گزارش اسپوتنیک، به اینگونه وسایل «هاپ آن هاپ آف» یا اتوبوس‌های گردشگری می‌گویند. روش کار این اتوبوس‌ها در اکثر کشورها به این صورت است که هر توریست در روز با خرید یک بلیط با اعتبار یک یا دو روزه می‌تواند از اکثر نقاط شهر و جاذبه‌های جذاب آن دیدن کند و از راهنمایی راننده و بروشور و نقشه رایگان استفاده نماید.

اتوبوس بدون سقف در تهران

این اتوبوس‌ها مجهز به کولر هستند و در روز های غیر بارانی توریست‌ها می‌توانند در طبقه بالای آن که قسمت بدون سقف می‌باشد بشینند و از دیدن شهر لذت ببرند.

اتوبوس‌های هاپ آن هاپ آف به صورت گردشی حرکت می‌کنند و مسافر یا توریست می‌تواند در هر مرکزی که مایل است از اتوبوس پیاده شود و بعد از بازدید و یا خرید با اتوبوس بعدی که هر پانزده دقیقه تا نیم ساعت یکبار وارد ایستگاه مخصوص می‌شود، به مرکز بعدی برود.

شهرداری تهران آمادگی خود را برای راه اندازی تور گردشگری برای یکصدهزار نفر در نوروز اعلام کرده است. با توجه به اینکه تهران در ایام نوروز هوای پاک‌تری نسبت به روزهای دیگر دارد لذا گردش با این اتوبوس خالی از لطف نمی‌باشد.
رئیس ستاد گردشگری گفته بود که اتوبوس گردشگری بدون سقف در مسیر خیابان‌های امام خمینی(ره)، ولیعصر(عج)، جمهوری اسلامی، سی تیر تردد خواهد کرد و در این مسیرها گردشگران می‌توانند از بیش از ۵۰ موزه و باغ موزه دیدن کنند.

 

تیکه
اتوبوس بدون سقف در تهرانسفید: توی معدن زغال سنگ کار می‌کنی؟
سیاه: نه بابا، امروز با اتوبوس گردشگری بدون سقف تهران را گشتم!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments