وزیر ارتباطات با توییتر فیلتر شده خبر داد که فیلتر تلگرام دائمی نیست

حدود ۷ ماه دیگر، پیام رسان تلگرام وارد ۵ سالگی‌اش می‌شود. در این دنیای مجازی که همه چیز با سرعت تغییر می‌کند، واژه «دائمی» واژه‌ای نچسب است، حتی معلوم نیست که ۷ ماه دیگر تلگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشند یا فیلتر شدن معنایی داشته باشد یا اساسا اینترنت همین چیزی باشد که الان هست.

از این که بگذریم کمی بامزه است که مقامات محترم رده بالای ما خبرها را با توییتر فیلتر شده اطلاع دهند!

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی درباره فیلترینگ دائمی تلگرام نوشت: «شایعه‌هایی که در خصوص قطع دائمی شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود صحت ندارد و به نظر می‌رسد هدف آنها ایجاد نارضایتی‌های اجتماعی و بدبینی عمومی است.»وزیر ارتباطات با توییتر فیلتر شده خبر داد که فیلتر تلگرام دائمی نیست

منبع شایعه خبر «تلگرام به صورت دائمی فیلتر می‌شود»

منبع این خبر «خبرگزاری كار ایران (ایلنا)» است!

وزیر ارتباطات با توییتر فیلتر شده خبر داد که فیلتر تلگرام دائمی نیستخبرگزاری ایلنا روز ۱۱ دی ماه از قول یک منبع آگاه خبر داد که:
«فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام به دلیل وجود نداشتن نمونه مشابه داخلی، موقتی است و انتظار می‌رود تا محدودیت‌های ایجاد شده برای اینستاگرام تا چند هفته آینده از بین برود و اینستاگرام در وضعیت نرمال قرار بگیرد. البته فیلترینگ هوشمند برای این شبکه اجتماعی به صورت جدی دنبال و در نظر گرفته می‌شود.

وی درباره تلگرام اظهار داشت: مسئولان مجموعه تلگرام با مقامات ایرانی همکاری نکرده‌اند و مشکل در عبور از خطر قرمز ایران توسط یک پیام رسان بیگانه با تعداد زیاد کاربر ایرانی است. انتظار بر این است که پیام رسان تلگرام با وجود نمونه‌های داخلی مناسب و امن حتی نمونه‌های خارجی، به صورت دائمی فیلتر و از دسترس خارج شود. توصیه می‌کنیم مردم از شبکه‌های اجتماعی داخلی مانند سروش استفاده کنند.»

وزیر ارتباطات با توییتر فیلتر شده خبر داد که فیلتر تلگرام دائمی نیست
5 (100%) 2 votes
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar